Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dworzec ma szansę się zmienić. Znaleźli się chętni do współpracy z PKP

akr, Gazeta.pl,

dodane przez MQ

PKP znalazła w końcu firmy, które zainteresowane są przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia modernizacji szczecińskiego Dworca Głównego.
- W postępowaniu na opracowanie dokumentacji przedprojektowej wpłynęły cztery oferty - mówi Tomasz Kowalski z biura prasowego PKP. - Obecnie są one przez nas weryfikowane. Planujemy wybrać wykonawcę dokumentacji do 1 lutego.

Złożenie ofert można traktować jako mały sukces PKP. Poprzednie dwa przetargi zakończyły się klęską. Nie złożono żadnych ofert, a potencjalni wykonawcy w pismach kierowanych do PKP wskazywali na zapisy, które uniemożliwiały wystartowanie w przetargu.

Firma, którą teraz wybierze PKP będzie miała za zadanie wykonać dokumentację "przebudowy budynku dworca kolejowego Szczecin Główny wraz z infrastrukturą torowo-peronową". Prace muszą rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć do końca 2015. Inwestycja ma być dofinansowana z funduszy unijnych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zarezerwowało jesienią na ten cel dotację. PKP ma otrzymać 97 mln zł, a cała inwestycja została oszacowana na 171 mln zł. Obejmuje przebudowę budynku dworca, wymianę nawierzchni na peronach, przedłużenie i zmianę geometrii toru przy peronie drugim, przebudowę kładki dla pieszych, modernizację tunelu, wymianę instalacji, renowację muru oporowego.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy