Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP: Ruszamy z modernizacją dworca w Szczecinie za rok

akr, gazeta.pl,

dodane przez zack1989

Modernizacja szczecińskiego Dworca Głównego ma rozpocząć się w styczniu 2014 r. Prace mają trwać maksymalnie 17 miesięcy.
To oficjalna zapowiedź PKP. Informacja o planach kolei znalazła się w "ogłoszeniu wstępnym" zamieszczonym na stronie PKP. Kolej informuje w nich potencjalnie zainteresowanych, że zamierza zmodernizować szczeciński dworzec i chce, by prace zaczęły się najpóźniej w styczniu 2014, a trwały maksymalnie 17 miesięcy. Jest też spisany zakres prac. PKP chce:

- przebudować budynek dworca (ale tylko wnętrze)

- wymienić nawierzchnię peronów i dostosować ich wysokość i krawędzie do obowiązujących norm

- zmodernizować tunel pod torami

- wymienić całą instalację

- przeprowadzić renowację muru oporowego i w razie potrzeby wzmocnić jego konstrukcję

- przebudować kładkę dla pieszych i dostosować ją do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W bardziej szczegółowej części opisu inwestycji PKP wspomina m.in. o dobudowaniu nowych odcinków wiat na peronach, budowie wind prowadzących z peronów do tunelu, nawierzchniach z oznakowaniem dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przetarg odbędzie się w formule "zaprojektuj i zbuduj". To oznacza, że musi zostać ogłoszony zaraz po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie dokumentacji przedprojektowej, co stanie się jeszcze w tym miesiącu. Z kolejnego "wstępnego ogłoszenia" PKP wynika zaś, że kolej przygotowuje się do przetargu na inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował całą inwestycję.

Modernizacja dworca warta będzie 140 mln zł. Niemal sto milionów ma pochodzić z funduszy unijnych. To oznacza, że prace muszą zostać wykonane i rozliczone do 31 grudnia 2015.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy