Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Hot-spot w szynobusach

(mag), 24Kurier,

dodane przez MQ

Spółka Pojazdy Szynowe PESA wyposaży 15 zachodniopomorskich pociągów w system łączności bezprzewodowej WiFi. Za realizację zamówienia dostanie ponad 396 tys.zł i będzie musiała się z nim uporać do 130 dni od podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim.
Na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski przetarg na zakup i montaż systemu łączności bezprzewodowej WiFi w 12 spalinowych zespołach trakcyjnych i 3 autobusach szynowych wpłynęły dwie oferty. Wybrana została bydgoskiej spółki Pesa - notabene producenta tuzina "smerfów" oraz szynobusów SA 103 - opiewająca na 396 399 zł. Drugi oferent - AS Consulting z Tanowa - choć był tańszy (330 tys. zł), został wykluczony z postępowania, bo nie przedstawił wymaganych referencji.

System łączności bezprzewodowej WiFi ma być zamontowany w 12 spalinowych zespołach trakcyjnych SA 136, czyli popularnych "smerfach", oraz w 3 zmodernizowanych autobusach szynowych SA103. Powinien podróżnym umożliwiać w nich odbiór sygnału szerokopasmowego internetu przy użyciu komputerów przenośnych, telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych na terenie całego województwa - podczas postoju pojazdów oraz jazdy z prędkością do 130 km/h. Jednoczesny bezpłatny dostęp do sieci ma mieć do 60 pasażerów każdego z pociągów SA 136 i do 20 w SA 103.

źródło: 24Kurier

10 komentarzy