Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Nowa strona Przewozów Regionalnych

za Przewozami Regionalnymi,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Przewozy Regionalne uruchamiają nową, bardziej funkcjonalną i przyjazną dla użytkowników stronę internetową. Dzięki niej klienci będą mogli bezpośrednio i łatwo zamówić przejazd grupowy bądź REGIOkartę, czy skorzystać z nowoczesnego systemu sprzedaży, oferującego m.in. możliwość zakupu biletów jednorazowych na podróże z przesiadkami dowolnymi pociągami spółki oraz inne atrakcyjne oferty.
Dostępny - na razie testowo - pod adresem beta.przewozyregionalne.pl serwis posiada budowę modułową, z możliwością dopasowania publikacji informacji w zależności od rodzaju zawartości lub miejsca zamieszkania użytkowników. Możliwość geograficznej kategoryzacji będzie stopniowo rozszerzana, a już teraz obejmuje ona obszar województwa. Portal powstał w oparciu o jeden z najnowocześniejszych systemów zarządzania treścią - Drupal. Jego wybór nie był przypadkowy. Dzięki temu uzyskano możliwość sukcesywnego wdrażania nowych funkcjonalności w oparciu o jedną platformę. Do ważniejszych funkcjonalności nowej strony można zaliczyć kategoryzację i tagowanie informacji. Dzięki nowej wyszukiwarce połączeń, powiązanej z najpopularniejszym elektronicznym rozkładem jazdy, pasażerowie będą mogli łatwiej zaplanować podróż pociągami Przewozów Regionalnych. Inną przydatną funkcją nowego serwisu jest jego integracja z monitorowanym rozkładem jazdy, w którym można śledzić położenie pociągów wyposażonych w urządzenia GPS. Przydatnym narzędziem dla współpracujących ze spółką firm będzie moduł wyszukiwania ofert dotyczących zamówień publicznych. W przyszłości planowana jest także bardziej zaawansowana integracja z serwisami społecznościowymi.

Przez kilkanaście dni równolegle będą funkcjonowały obydwa serwisy, zarówno stary jak i nowy. Przewozy Regionalne czekają na wskazówki i uwagi dotyczące nowego serwisu pod adresem e-mail nowastrona@p-r.com.pl. Dla najaktywniejszych recenzentów przygotowano firmowe upominki.

brak komentarzy