Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kup sobie pociąg. PKP sprzedaje swoje wagony

Marek Jaszczyński, GS24.pl,

dodane przez (użytkownik usunięty); zmodyfikowane

PKP Intercity pozbywa się starego taboru, każdy może stanąć w przetargu na kupno złomowanych wagonów. Cena wywoławcza to 450 złotych za tonę. Oferty można składać do 8 marca.
W Szczecinie na sprzedaż wystawiono 35 wagonów. Najstarszy wagon powstał w 1973 roku, a najmłodszy 11 lat później. Są wśród nich wagony pasażerskie pierwszej i drugiej klasy (także z przedziałem bagażowym oraz wagony sypialne).

Kupujący powinien jednak pamiętać, że kupując "sypialkę" musi wysupłać znacznie więcej pieniędzy niż na na zwykły. Sypialny waży około 45 ton, czyli jego cena wywoławcza wyniesie ponad 20 tysięcy złotych. Cena wywoławcza "pasażera" zaczyna się od 15 tysięcy złotych w górę.

Wraki wagonów oglądać można w dni robocze po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z osobami upoważnionymi do kontaktów z oferentami. Kupujący dokona odbioru wraków wagonów z miejsca ich postoju i przewiezie je do miejsca przeznaczenia na własny koszt. Można też starać się o pozwolenie na rozbiórkę na torach postojowych. Stan techniczny uniemożliwia jazdę po torach.

źródło: GS24.pl

brak komentarzy