Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Łącznica na lotnisko w Goleniowe gotowa

ju, Rynek Infrastruktury, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Budowa blisko 5-kilometrowego odcinka łącznicy na lotnisko w Goleniowie dobiegła końca. Pierwsze wagony co prawda pokonały już tę trasę, ale dopiero na maj zaplanowano próbny rozruch 5-kilometrowego odcinka prowadzącego do portu. Wciąż kontynuowane są prace przy budowie peronu. Już w czerwcu pierwsi pasażerowie będą mogli dojechać na lotnisko pociągiem.
Budowa łącznicy na lotnisko jest elementem prowadzonej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego modernizacji linii kolejowej 402 Goleniów – Kołobrzeg.
- Zakończono prace związane z układaniem toru do lotniska w Goleniowie. W pobliżu stacji Mosty zabudowano trzy rozjazdy dla umożliwienia dojazdu na lotnisko ze strony Szczecina i Kołobrzegu. Kontynuowane są prace przy budowie peronu. Wykonano już stopy fundamentowe pod słupy wiaty, rozpoczęto montaż jej konstrukcji oraz ustawiono krawędź peronu. Ułożono instalacje kablowe (elektroenergetyczne i automatyki) niezbędne do zasilania oświetlenia i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W marcu 2013 planujemy uruchomienie urządzeń zasilania elektroenergetycznego oraz sterowania ruchem kolejowym, co pozwoli na próbny rozruch nowej linii w drugiej połowie maja br. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe wzdłuż toru – poinformowała serwis „Rynekinrastruktury.pl” Romana Nakoneczna, rzeczniczka prasowa PKP PLK.

Całkowity koszt zadania inwestycyjnego „Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów – Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów” wyniesie 55 mln zł, w tym budowa samej łącznicy - 16 272 829 zł.

Dzięki poniesionym nakładom w czerwcu 2013 roku będzie można dojechać pociągiem do portu lotniczego ze Szczecina w 40, a z Kołobrzegu w 90 min.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz