Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Szczecin-Goleniów: Pociągiem na lotnisko w pierwszej połowie czerwca

ju, Rynek Infrastruktury,

dodane przez MQ

Już na początku czerwca pierwsi pasażerowie szczecińskiego lotniska będą mogli dojechać do portu pociągiem. Gotowy jest już peron, trwa budowa chodnika łączącego przystanek z terminalem lotniczym. Wiadomo, że bilet kolejowy na kosztować około 12 zł.
Niedługo ma się pojawić również rozkład jazdy. Lotnisko będzie obsługiwane przez cztery pociągi regionalne obsługujące relację Szczecin - Kołobrzeg - Szczecin oraz najprawdopodobniej sześć dodatkowych pociągów relacji Szczecin Główny - Port Lotniczy - Szczecin Główny, których rozkład jazdy będzie skorelowany z odlotami i przylotami samolotów do Warszawy i innych miast europejskich.

Inwestycja rozpoczęła się około 1,5 roku temu a pierwszy pociąg pojedzie na lotnisku w pierwszej połowie czerwca. To dla nas bardzo ważna inwestycja z tego względu, że każdy przewoźnik lotniczy, który rozmawia z nami o możliwości uruchomienia ze Szczecina nowych połączeń, zadaje pytanie o skomunikowanie lotniska z miastem. Pociąg jest najbardziej sprawdzonym środkiem transportu na lotnisko, nie straszne mu korki, gołoledź, mróz - zawsze bezpiecznie dotrzemy do portu - poinformował Radio Szczecin Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy szczecińskiego portu lotniczego.

Obecnie na trasie Szczecin - port lotniczy kursuje do kilkunastu autobusów dziennie oraz kilka w relacji Koszalin - Kołobrzeg - port lotniczy. Podróż ze Szczecina trwa około 50 minut, ale gdy w mieście są korki, często ulega wydłużeniu. Z Koszalina natomiast to około 2 godzin jazdy. Z uwagi na oddalenie od miast, spora grupa pasażerów dojeżdża na lotnisko własnymi środkami transportu, często z pomocą rodziny lub znajomych. Jest to na pewno rozwiązaniem szybszym od autobusu, ale także droższym. Podróż pociągiem ze Szczecina do lotniska potrwa 40 minut.

źródło: Rynek Infrastruktury

6 komentarzy