Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Następna transza funduszy unijnych - lista

MW, UMWZ, Kurier Kolejowy,

dodane przez damian; zmodyfikowane

Zarząd województwa zachodniopomorskiego opublikował listę przedsięwzięć, które chciałby zrealizować na swoim terenie w najbliższym rozdaniu funduszy unijnych na lata 2014-2020. Wśród tych propozycji jest też wiele projektów kolejowych.
Lista obejmuje na razie 39 propozycji dla terenu całego województwa, aczkolwiek lista jest otwarta i cały czas mogą się na niej pojawiać kolejny projekty. W tej chwili znajduje się na niej 8 projektów związanych z transportem kolejowym, czy miejskim:

- rozbudowa infrastruktury i taboru tramwajowego i autobusowego na obszarze aglomeracji szczecińskiej. Szacowany koszt to 125 mln zł.
- modernizacja linii kolejowej nr 273 odc. Szczecin Główny - Kostrzyn n/Odrą w celu podniesienia parametrów eksploatacyjnych. Szacowany koszt przedsięwzięcia - 120 mln zł.
- modernizacja linii kolejowej nr 351 Szczecin Główny - Stargard Szczeciński - Krzyż - Poznań za szacunkową kwotę 3 mld zł.
- budowa Szybkiej Kolei Metropolitalnej w Szczecinie z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. Łączny koszt projektu szacowany jest na 490 mln zł.
- modernizacja linii kolejowej nr 404 Szczecinek - Kołobrzeg. Szacowany koszt to 186 zł.
- poprawa dostępu do portu w Szczecinie i portu w Świnoujściu za 605 mln zł.
- modernizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek - Runowo Pomorskie. Szacowany koszt to 380 zł.
- poprawa jakości regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich poprzez modernizację i zakupy nowego taboru kolejowego za szacunkową kwotę 550 mln zł.

źródło: www.kurierkolejowy.eu

13 komentarzy