Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP PLK wyremontują most na linii 351 Poznań - Szczecin

lp, Rynek Kolejowy,

dodane przez LinX; zmodyfikowane

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację mostu w km 203 linii nr 351 Poznań Główny - Szczecin Główny. Oferty można składać do 16 lipca.
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja mostu kolejowego w torze 1 i 2 na szlaku Szczecin Zdroje - Regalica w km 203,937 linii kolejowej nr 351 Poznań Główny - Szczecin Główny. W tej chwili - z uwagi na zły stan mostu - prędkość pociągów przejeżdżających po torze nr 1 mostu została ograniczona do 70 km/h, a po torze nr 2 - do 60 km/h. W ramach modernizacji ma być całkowicie wymieniona nawierzchnia torowa w obu torach.

Prace mają objąć także branżę mostowa. Wykonawca ma za zadanie m. in.: odnowić istniejące zabezpieczenie antykorozyjne całej konstrukcji stalowej z wymianą skorodowanych elementów na nowe, wymienić skorodowane nity na śruby sprężające, wymienić drewniane pomosty na niepalne oraz m. in. wyregulować i pokryć warstwą antykorozyjną łożyska. Prace obejmują także remont podpór mostu, wymianę schodów skarpowych oraz wzmocnienie skarp.

Termin realizacji zamówienia to 27 listopada 2014 roku. Modernizacja ma rozpocząć się w bieżącym roku. Wartość prac wykonanych do 31 grudnia 2013 nie może przekroczyć 3 mln 250 tys. zł. Przystępujący do przetargu muszą wnieść wadium w wysokości 450 tys. zł. Oferty można składać do 16 lipca do godz. 11. Jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty jest cena.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz