Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Z hukiem otwarto połączenie na trasie Szczecin - Port Lotniczy. Teraz rezygnują z ambitnych planów

Marek Jaszczyński, Moje Miasto,

dodane przez MQ

Mniej pociągów niż zapowiadał samorząd województwa pojedzie do portu lotniczego od września.
Obecnie do lotniska kursują trzy pociągi, najwcześniejszy ze Szczecina o godz. 6.20, kolejne o godz. 11.15 i 19.55. Podróż na lotnisko trwa około 45 minut, a koszt normalnego biletu to 11,70 zł.

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski zapowiadał przed wakacjami, że od 2 września na trasie pojawi się w sumie 6 pociągów relacji Szczecin Główny - Port Lotniczy Szczecin - Goleniów - Szczecin Główny. Uruchomione połączenia miały być skorelowane z godzinami odlotów i przylotów samolotów. Dziś wiadomo, że z planów nic nie wyjdzie. Zamiast sześciu, będzie pięć pociągów. Wieczorny kurs nie będzie uruchomiony.

- Zrezygnowaliśmy z wprowadzenia wieczornej pary pociągów do lotniska - mówi Maria T. Markiewicz z biura informacji Urzędu Marszałkowskiego. - Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na kolizję czasową z ostatnim pociągiem relacji Kołobrzeg - Szczecin, w wyniku której utraciłby on skomunikowanie z pociągami do Krakowa i Berlina.

Wprowadzeniu wieczornego połączenia nie służy także remont linii kolejowej w rejonie Rurki, bo ruch odbywa się po jednym torze.

Zatem jakie nowe połączenia pojawią się po wakacjach? "Kurier kolejowy" ustalił, że od września do rozkładu wejdą dodatkowe pociągi rano i wczesnym popołudniem. Pierwszy wyjedzie ze Szczecina o 7:40 (codziennie oprócz niedziel) i zapewni dojazd na rejsy do Warszawy, Bristolu, Oslo i Stavanger, a wróci o 10:20 zabierając przylatujących z Bristolu i Oslo. Drugi nowy kurs odjedzie ze Szczecina o 11:45, a z lotniska o 13:32. Połączenie będzie realizowane jedynie we wtorki, a kurs jest skorelowany z samolotami do i z Edynburga, które w Goleniowie pojawiają się tylko w te dni.

Kolejne zmiany w rozkładzie mają się pojawić wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy w grudniu.

źródło: Moje Miasto

brak komentarzy