Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Przepełniony pociąg ze Szczecina do Kołobrzegu. Powód? Za dużo turystów zza granicy

Marek Jaszczyński, GS24.pl,

dodane przez MQ

Przeładowany pociąg ze Szczecina do Kołobrzegu zaskoczył nie tylko pasażerów, ale i pracowników Przewozów Regionalnych.
Do gorszących scen doszło w piątkowe popołudnie na stacji Szczecin Dąbie. Pasażerowie nie mogli wejść do pociągu relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg.

- Pociąg złożony z jednego spalinowego zespołu trakcyjnego był wypełniony dosłownie po brzegi. Nikt nie zdołał wsiąść do tego pociągu, a sam kierownik pociągu z trudem zdołał dosłownie się wyśliznąć, by porozmawiać z oczekującymi. Kolejka do kasy ze zwrotami biletów była długa. Czy spółka PR wreszcie zauważy, że to piątek? Że wakacje się kończą? - zastanawia się internauta "dafi".

Zgodnie z tłumaczeniami spółki PR winę za zatłoczony pociąg ponosi strona niemiecka. W weekend ,w Rogowie pod Mrzeżynem odbywał się polsko-niemiecki festiwal muzyczny "Nagle nad Morzem". Dwa dni przed rozpoczęciem imprezy organizatorzy poinformowali spółkę o spodziewanych 400 turystach z Niemiec, którzy będą jechali koleją na imprezę.

- Udało nam się zestawić dwa składy na kurs do Kołobrzegu na godz. 11.15 i nie było problemu - tłumaczy Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Ale po południu strona niemiecka poinformowała nas o dodatkowych 500 turystach, było to pół godziny przed odjazdem pociągu o godz. 17.15. Gdyby to było kilka godzin przed odjazdem udałoby się zestawić podwójny skład.

Na niedzielę dla powracających z festiwalu przygotowano trzy podwójne składy.

- Tymczasem Niemcy z Rogowa przyjechali do Szczecina podstawionymi autokarami - mówi dyrektor Chańko.

źródło: GS24.pl

2 komentarze