Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Mały remont stacji Dąbie. Na drugim peronie będzie wygodniej

tm, Gazeta.pl,

dodane przez zack1989

Nowa wiata, ławki, tablice informacyjne i równy chodnik - centralny peron na stacji Szczecin Dąbie przechodzi metamorfozę. Za 360 tysięcy złotych
Tędy przejeżdża większość pociągów do i ze Szczecina. Z tej stacji korzystają mieszkańcy prawobrzeża, ale też ci, którzy mają przesiadkę, np. jadąc ze Stargardu do Goleniowa czy Świnoujścia. Teraz będą mieli wygodniej - nowe ławki, wyrównany chodnik, zadaszenie, które lepiej chroni przed deszczem i wiatrem.

Drugi peron na dworcu Szczecin Dąbie, czyli ten, przy którym najczęściej stają pociągi, jest właśnie modernizowany.

- W miejsce starej drewnianej wiaty jest nowa bardziej funkcjonalna, o konstrukcji stalowej - tłumaczy Zbigniew Wolny z PKP Polskie Linie Kolejowe SA. - Lepsze korzystanie z peronu zapewni nowe oświetlenie. Poprawiona zostanie też nawierzchnia peronu, wymienimy część płytek.

Prace już trwają (od 9 września). Wiata jest zamontowana. W tym tygodniu ekipa remontowa malowała ją na jasnoniebiesko. W środkowej części peronu zdemontowano płytki. Obok stoją nowe, na kilku paletach. Będzie czysto, równo, bezpieczniej.

- Będzie też dziesięć nowych ławek oraz nowa gablota z informacjami o odjazdach i przyjazdach pociągów - wylicza biuro prasowe PKP PLK SA.

Żeby stacja Szczecin-Dąbie lepiej obsługiwała podróżnych, trzeba przetrwać małe utrudnienia związane z remontem. Zamknięte jest jedno zejście z kładki, część peronu 2 jest wygrodzona.

Prace mają zakończyć się 30 listopada. Pochłoną ok. 360 tys. zł.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy