Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Spółka CNR Cargo Wagon rozwiązana. Koniec chińskiego eksperymentu PKP Cargo

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

W czerwcu 2010 roku PKP Cargo oraz chińska firma Jinan Railway Vehicles Equipment utworzyły spółkę CNR Cargo Wagon. Miała montować wagony z części sprowadzanych z Chin. Jak się okazało, wysokie koszty transportu części uczyniły przedsięwzięcie nieopłacalnym.
W czerwcu 2010 roku PKP Cargo oraz chińska firma Jinan Railway Vehicles Equipment utworzyły spółkę CNR Cargo Wagon. Spółka miała zająć się opracowaniem studium wykonalności na uruchomienie montowni w Szczecinie. Kolejnym krokiem była produkcja trzech próbnych wagonów.

– Nie jest tajemnicą, że nie byliśmy zadowoleni z wyników ekonomicznych współpracy z Chińczykami – mówi p.o. prezesa PKP Cargo Adam Purwin. Założeniem była produkcja 30 proc. tańsza, niż w kraju. Korzyścią dla PKP Cargo miały być tanie materiały z Chin. Po doliczeniu transportu okazało się, że polscy producenci są bardziej konkurencyjni.

Na początku grudnia z Krajowego Rejestru Sądowego wykreślono wszystkie wpisy dotyczące spółki CNR Cargo Wagon. Tym samym chiński eksperyment PKP Cargo zakończył się.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy