Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Przyjeżdżają trzy nowe pociągi regionalne. W czwartek rano oficjalna prezentacja

Marcin Binek, Gazeta.pl,

dodane przez marcinek5885; zmodyfikowane

Trzy pociągi Impuls dla naszego regionu są już gotowe. W czwartek na Dworcu Głównym odbędzie się ich prezentacja i oficjalne włączenie do eksploatacji.
Impuls to czteroczłonowy, elektryczny zespół trakcyjny. Jego producentem jest nowosądecki Newag. Urząd marszałkowski kupił dwanaście tych nowoczesnych, nowych pociągów.

Prezentacja pierwszych trzech odbędzie się w czwartek o godzinie 9.30 na peronie 2 szczecińskiego Dworca Głównego. Obecni będą przedstawiciele producenta i władz regionu. Od godziny 10. dwa pociągi każdy będzie mógł zwiedzić. Program uroczystości przewiduje inauguracyjny kurs trzeciego impulsa na trasie Szczecin Główny - Port Centralny - Dziewoklicz - Szczecin Główny. Wstęp na pokład tylko dla zaproszonych gości i przedstawicieli mediów.

O godzinie 12:35 pierwszy z pociągów wyruszy w swój pierwszy rozkładowy kurs jako pociąg Regio nr 98122 do Słupska przez Koszalin i powróci stamtąd jako pociąg nr 89127 - odjazd ze Słupska o godz. 17:12. Drugi Impuls w swoją pierwszą trasę wyruszy ze Szczecina Głównego o godzinie 13:21 jako pociąg Regio nr 88328 do Świnoujścia, a stamtąd w drogę powrotną do Szczecina wyjedzie o godzinie 15:39 jako pociąg nr 88431.

Impulsy zostały zakupione z myślą o obsłudze dwóch połączeń międzyregionalnych: Świnoujście - Szczecin - Poznań i Szczecin - Koszalin - Słupsk, a ich zakup został w 70 proc. dofinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dostawy pozostałych, nowych pociągów odbywać się będą sukcesywnie do maja 2015 roku.

W czwartek na szczecin.gazeta.pl zaprezentujemy galerię zdjęć przedstawiających nowe pociągi i bardziej szczegółowe informacje.

źródło: Gazeta.pl

7 komentarzy