Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociągi będą znów zatrzymywały się w Stobnie?

Łukasz Rabikowski, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ

Stacja w Stobnie może zostać ponownie otwarta. Wszystko zależy jednak od tego, czy znajdą się chętni do korzystania z tego przystanku.
Jak poinformował nas Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Szczecinie, najpierw kolejarze sprawdzą, ilu mieszkańców zdecydowałoby się na korzystanie z połączenia ze Stobna do Szczecina lub do Niemiec.

- Skontaktujemy się z nimi i spróbujemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, aby dowiedzieć się, co na ten temat sądzą - powiedział Chańko, ale dodał, że Przewozy Regionalne nie wiedzą jeszcze, w jaki sposób to zrobią. Rozważają m.in. rozesłanie ankiet.

Zdaniem Mirosława Siemieńca, rzecznika Polskich Linii Kolejowych, nie ma technicznych przeciwwskazań, żeby pociągi zatrzymywały się na stacji w Stobnie, tak jak to było 25 lat temu.

- Jest połączenie. Jest tez stacja, na której obecny jest dyżurny ruchu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby pociąg tam się zatrzymał - tłumaczył Siemieniec w audycji "Czas Reakcji".

W ciągu doby przez Stobno przejeżdża osiem pociągów osobowych w każdą stronę, ale żaden tam się nie zatrzymuje.

źródło: Polskie Radio Szczecin

4 komentarze