Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Parowozem po Pomorzu

ToT, 24Kurier,

dodane przez MQ

"Krasula", "Krówka", ale także "Kuter", "Galera", "Bursztyn", "Wydma" czy "Muszelka" - to tylko część nazw, jakie nadano pociągom specjalnym, a jakie już wkrótce pojawią się na zachodniopomorskich (ale nie tylko) torach. Kursować będą od 22 do 28 czerwca, a prowadzone będą przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
- Składy pojawią się m.in. na trasach Białogard-Świdwin, Złocieniec-Drawsko Pomorskie, Kołobrzeg-Trzebiatów-Gryfice, Kołobrzeg-Ustronie Morskie-Sławno-Słupsk, ale także Kołobrzeg-Gryfice-Szczecin Główny czy Szczecin Główny - Międzyzdroje - Świnoujście - wylicza Remigiusz Grochowiak z Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, organizatora przejazdów. - Duże zainteresowanie przejazdami z parowozem w zachodniopomorskim regionie sprawiło, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie takich połączeń. Pociągi pojadą w ramach rozszerzenia ofert turystycznych dla mieszkańców Kołobrzegu i Szczecina oraz dla turystów przebywających na urlopie na Pomorzu Zachodnim.

Organizatorem przejazdów specjalnych jest Turystyka Kolejowa Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Uruchamia on od 2011 roku liczne pociągi turystyczne w ramach projektu turystyki kolejowej TurKol.pl, często prowadzone parowozami, na trasach zachodniej Polski. Jednak tak szeroka, jak obecnie oferta dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, to nowość.

Z warunkami uczestnictwa w dowolnym z przejazdów, dokładnym rozkładem jazdy i cennikiem biletów oraz zasadami ich rezerwacji można zapoznać się w internecie pod adresem turkol.pl lub pod numerem infolinii 603-366-366 (dostępna codziennie w godzinach od 9-17).

źródło: 24Kurier

9 komentarzy