Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Rok na studium dla Nadodrzanki

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Modernizacja magistrali nadodrzańskiej to kluczowa inwestycja na rozpoczętą już perspektywę unijna 2014–2020. PKP PLK ogłosiły właśnie przetarg na studium wykonalności. Wykonawcę wskaże jakość, a nie cena oferty.
Jak wskazywał w kwietniu wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Klepacki, modernizacja magistrali nadodrzańskiej jest jedną z kluczowych inwestycji zapisanych w Dokumencie Implementacyjnym do Strategii Rozwoju Transportu. Praktycznie gwarantuje to pozyskanie środków unijnych na ten cel w latach 2014–2020 – przy odpowiednim przygotowaniu projektu.

PKP Polskie Linie Kolejowe właśnie się za to zabrały. I wszystko wskazuje na to, że chcą uniknąć błędów z poprzednich lat. Na przygotowanie Studium Wykonalności dla realizacji projektu "Prace na linii kolejowej C-E59 Wrocław Brochów/Grabiszyn - Głogów - Zielona Góra - Rzepin - Szczecin Podjuchy" dadzą wykonawcom ponad rok (dokładnie 380 dni). Nie znamy szacunkowej wartości zamówienia ale wysokość wadium wskazuje na kilkumilionowy budżet.

Najbardziej obiecujące są kryteria udzielenia zamówienia. PKP PLK zrezygnowała w tym wypadku z dyktatu najniższej ceny. Stanowić ona będzie tylko 40 proc. punktów, które mogą uzyskać wykonawcy. Pozostałe 60 proc. punktów zostanie przyznanych za wartość techniczną oferty. Wykonawcę poznamy najwcześniej w połowie sierpnia.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy