Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Rusza kolejny przetarg na modernizację fragmentu Nadodrzanki

Michał Szymajda, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

PKP PLK rozpisały przetarg na modernizacji odcinka linii kolejowej 273 na odcinku pomiędzy Chojną a stacją Dolna Odra.
Chodzi o opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych przy nawierzchni torowej i podtorzu na 13 kilometrach toru nr 1 pomiędzy Chojną a Dolną Odrą, wymianę nawierzchni na przejazdach kolejowych wraz z robotami towarzyszącymi oraz modernizację nawierzchni torowej i podtorza w torze numer 2 na odcinku 12 kilometrów, wraz z wykonaniem prac torowych na stacji Krzywin Gryfiński.

Kryterium wybory oferty jest cena (60%), istotny jest również czas w jakim wykonawca upora się z przebudową (40%). Oferty zostaną otwarte w szczecińskim oddziale PKP PLK 30 marca tego roku. Prace remontowe mają być przeprowadzone jeszcze w 2015 r.

Zaplanowana przez zarządcę infrastruktury budowa ma być wykonana w ramach współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej modernizacji linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra.

Efektem prac torowych na tym odcinku ma być możliwość przejazdu pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/h na fragmencie Nadodrzanki pomiędzy Szczecinem a Godkowem. Już w roku 2014 PKP PLK odebrały część prac na tym odcinku.

Przypomnijmy, że część pociągów EN57, które poddawane są obecnie modernizacji za pieniądze województwa zachodniopomorskiego, będzie po przeprowadzonej rewitalizacji pojawiać się na linii Szczecin – Kostrzyn. Jak powiedział dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Andrzej Chańko, dotychczasowy stan infrastruktury nie uzasadniał na tym odcinku stosowania nowego, bądź zmodernizowanego taboru.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz