Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

W Stargardzie i Szczecinie Dąbiu pragotronów już nie będzie

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Jak potwierdzają PKP PLK, systemy informacji pasażerskiej na stacjach Szczecin Dąbie i Stargard Szczeciński zostały wyłączone. Zarządca będzie chciał zainstalować tu nowoczesne systemy informacyjne.
O problemach z systemem informacji pasażerskiej na terenie dworców i peronach stacji Stargard Szczeciński i Szczecin Dąbie informowaliśmy już rok temu. Przestał on działał podczas zmiany rozkładu 15 czerwca 2014 roku. PKP PLK przez kilka tygodni nie mogła usunąć awarii.

Problemy jednak wcale się nie skończyły. W tym roku firma PKP Utrzymanie sprawdzała działanie urządzeń firmy Pragotron. Po paru tygodniach testów i ocenie technicznej podjęto decyzję o usunięciu wyświetlaczy z dworców i peronów.

– Pragotrony na stacjach Szczecin Dąbie i Stargard Szczeciński zostały wyłączone, ponieważ z uwagi na wyeksploatowanie pokazywały błędne informacje – przyznaje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK.

Zarządca infrastruktury zapewnia jednak, że na tych stacjach planuje zamontować nowoczesne systemy dynamicznej informacji pasażerskiej. – Jeszcze w tym roku zaplanowane jest rozstrzygnięcie przetargu dot. tej inwestycji – obiecuje Zbigniew Wolny.

źródło: Rynek Kolejowy

4 komentarze