Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dwa dodatkowe Impulsy dla Zachodniej Grupy Zakupowej

jm, Rynek Kolejowy, Newag,

dodane przez zack1989

Dzisiaj w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podpisana została umowa na dostawę dwóch dodatkowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych z rodziny Impuls 31 WE, przewidzianych jako opcja zgodnie z pierwotną umową, podpisaną w listopadzie 2013r.
Do tej pory Newag dostarczył już w sumie 14 pojazdów (12 przeznaczonych dla Województwa Zachodniopomorskiego i 2 dla Województwa Lubuskiego). Termin dostawy dwóch dodatkowych pojazdów to koniec grudnia tego roku. O planowanym zamówieniu informowaliśmy już dwa tygodnie temu.

Impusy dla Zachodniej Grupy Zakupowej to pojazdy czteroczłonowe, niskopodłogowe i jednoprzestrzenne. Dzięki spełnieniu rozporządzeń TSI gwarantują komfort i bezpieczeństwo tak pasażerom jak i maszynistom prowadzącym pojazd.

- Impulsy w pełni spełniają oczekiwania naszych pasażerów i zmieniają opinię o podróży koleją. Pociągi gwarantują naszym mieszkańcom przede wszystkim wygodę i komfort, ale także krótszy czas podróży – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Zdaniem marszałka inwestycja to efekt konsekwentnego stawiania w regionie na kolej. - Kończymy największy w historii projekt kolejowy na Pomorzu Zachodnim. W nowej perspektywie powinniśmy zakończyć proces wymiany eksploatowanego taboru - dodał.

Pojazdy wyposażone są m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, WIFI i 2 toalety, w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych zgodną z TSI PRM. Wnętrze pojazdu zostało dostosowane do przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się – zastosowano pomosty, szerokie przejazdy oraz miejsce do przewozu wózków i rowerów. Nowoczesny wygląd przestrzeni pasażerskiej uzyskano dzięki zastosowaniu modułowych paneli, oświetleniu wykonanym w technologii LED oraz komfortowym fotelom.

- Bardzo cieszę się, że obydwa województwa zdecydowały się na skorzystanie z opcji i zamówiły u nas po jednym pojeździe. Z doświadczenia wiemy, że Impulsy są bardzo chwalone nie tylko przez pasażerów podróżujących na trasach województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes Newagu. – Muszę podkreślić, że Impulsy eksploatowane w ramach Zachodniej Grupy Zakupowej osiągają współczynnik niezawodności na poziomie 99%, co świadczy o ich wysokim europejskim standardzie - dodał.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy