Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wykolejenie pociągu. Wstrzymany ruch na linii Szczecin – Poznań

lk, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Wielogodzinne opóźnienia mają pociągi na trasie ze Szczecina do Poznania. Przyczyną jest wykolejenie się pociągu towarowego w Słonicach na linii nr 351.
Wczoraj, o godzinie 22:00 na stacji Słonice (woj. zachodniopomorskie) , wykoleiła się lokomotywa i pusta cysterna. Wypadek miał miejsce podczas wjazdu pociągu Orlen Koltrans na tor stacyjny na stacji Słonice. Wykolejenie miało miejsce na rozjeździe - dowiedział się "Rynek Kolejowy"

Nikomu nic się nie stało. Nie było zagrożenia dla środowiska. Ruch przez stacje Słonice - na trasie Krzyż - Stargard został wstrzymany. Na miejscu non stop pracują służby techniczne.

- Na stacji w Słonicach służby techniczne Polskich Linii Kolejowych działają non stop. O 7:00 wkolejono już pustą cysternę. Obecnie ustawiana jest lokomotywa. W godzinach popołudniowych planowane jest przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów ze Szczecina do Poznania - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PLK.

Na trasie pomiędzy Szczecinem a Poznaniem pociągi dalekobieżne jadą przez Rzepin. Podróżni korzystający ze stacji i przystanków pośrednich mają zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. W ruchu lokalnym zapewnione jest połączenie autobusowe pomiędzy stacjami Rębusz a Stary Klukom. Dodatkowe informacje o zmianach w komunikacji podawane są w pociągach, na peronach i dworcach. Podróżni opóźnionych pociągów mogą liczyć na poczęstunek, maja możliwość uzyskania częściowego zwrotu kosztów podroży.

Pociąg TLK „Calipso” ze Szczecina do Zakopanego miał 9 godzin opóźnienia, a IC „Centaurus” z Poznania do Świnoujścia 5 godzin. Pasażerom tych pociągów zapewniono komunikację zastępczą.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy