Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Oferty na 17 ezt dla Pomorza Zachodniego otwarte. Będą kolejne Impulsy?

Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

W Szczecinie otwarto dziś oferty na nowe pociągi dla województwa. To jeden z największych przetargów na tabor w tym roku. Faworytem jest na razie nowosądecki Newag.
Przedmiotem zamówienia zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego jest wykonanie i dostawa 17 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi międzywojewódzkiego kolejowego ruchu pasażerskiego. Szczegóły specyfikacji nowych jednostek opisaliśmy tutaj.
Wygra Newag?
Według nieoficjalnych informacji z otwarcia ofert, do których dotarł "Rynek Kolejowy", największą ilość punktów w przetargu zdobędzie nowosądecki Newag. Oprócz niego oferty złożyła także z pewnością Pesa i Stadler. Czekamy na oficjalną informację z Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie.

W wypadku tego przetargu cena stanowi tylko 60% wagi przy ocenie ofert. Pozostałe warunki stanowi w 10% okres gwarancji, w 10% termin dostawy trzech pierwszych pojazdów, w 5% to kryterium funkcjonalności w postaci procentu niskiej podłogi w pojazdach trzyczłonowych i 5% w pojazdach czteroczłonowych, w 5% wskaźnik gotowości technicznej i w 5% wskaźnik niezawodności technicznej.
Odwołania wstrzymały przetarg
Pierwotnie otwarcie ofert w przetargu planowano na 9 maja. Najpierw jednak po odwołaniach producentów przetarg wylądował w Krajowej Izbie Odwoławczej. Pisaliśmy o tym tutaj. Potem zamawiający musiał odpowiedzieć na szereg pytań od firm zainteresowanych udziałem. Więcej na ten temat tutaj.
Kumulacja postępowań na tabor
To nie jedyny duży przetarg na dostawę pociągów, z jakim mamy do czynienia dzisiaj. Wkrótce powinniśmy poznać oferty w, również opóźnionym, postępowaniu na dostawę 13 ezt dla spółki Koleje Śląskie z opcją dokupienia nawet kolejnych siedmiu. Więcej na jego temat piszemy tutaj. (...)

Nie będzie natomiast trzeciego planowanego na dziś otwarcia ofert w postępowaniu na dostawę pociągów dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zostało ono przesunięte na 2 sierpnia. Więcej o tym zamówieniu piszemy tutaj. Tu również mieliśmy do czynienia z odwołaniami producentów, a ŁKA poprosiła CBA o objęcie przetargu tarczą antykorupcyjną.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy