Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zachodniopomorskie: Pesa wycofała odwołanie

Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Pesa wycofała odwołanie w sprawie przetargu na nowe pociągi dla Pomorza Zachodniego. Otwiera to drogę Newagowi do dostawy Impulsów.
Przetarg obejmował dostawę aż 17 elektrycznych zespołów trakcyjnych plus ew. dziesięć kolejnych ezt do zamówienia w ramach prawa opcji. To największe w Polsce zamówienie na tabor kolejowy w tym roku. Walka o jego udzielenie była bardzo ostra. Zwycięzcą okazał się Newag, który zaoferował pociągi Impuls.

Jak się okazało, Newag ostatecznie wygrał z Pesą postępowanie o zaledwie 0,49 punktu. Oprócz niższej o mniej niż 1 proc. ceny, zaoferował odrobinę lepsze warunki techniczne pociągów (wygrał w nich o 0,07 i 0,04 pkt.). Bydgoski producent odwołał się od wyników postępowania. Postulował, unieważnienie wyboru oferty Newagu i ponownego badania ofert złożonych w postępowaniu. (...)

Rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą miała odbyć się dziś (25 sierpnia) o 10 rano. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" zachodniopomorski urząd marszałkowski, na posiedzeniu urzędnicy ze Szczecina dowiedzieli się że Pesa wycofała swoje odwołanie. Dlatego postępowanie w tej sprawie zostało umorzone. Województwo nie może jednak jeszcze podpisać umowy z Newagiem, ponieważ wciąż trwa kontrola uprzednia prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych. Została ona zawieszona na czas postępowania prowadzonego przez KIO, co wydłuży cały proces.

W innym dużym przetargu, w województwie łódzkim, Newag również przedstawił ofertę, która wydaje się najkorzystniejsza (14 ezt). W województwie śląskim natomiast (13 ezt) Koleje Śląskie wskazały na ofertę Pesy, jako najkorzystniejszą. Jakich przetargów na dostawę ezt można się jeszcze spodziewać?

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy