Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

50 tys. podróżnych na trasie Koszalin – Mielno

jar, Rynek Kolejowy,

dodane przez Ferrix

W ubiegłym roku Przewozy Regionalne uruchamiały pociągi łączące Koszalin z Mielnem. Z organizowanych przez kilka samorządów połączeń średnio w ciągu doby korzystało ok. 700 osób. Co istotne, składy łączące wymienione miasta pojadą również w 2017 r.
Na mapie połączeń kolejowych województwa zachodniopomorskiego na trwałe wpisały się pociągi łączące Koszalin z Mielnem. Nie inaczej było w ubiegłym roku, kiedy składy Przewozów Regionalnych obsługiwały między 25 czerwcem a 4 wrześniem 2016 r. trasę o długości 13,5 km. Po infrastrukturze szlaku Koszalin – Mścice linii kolejowej nr 402 oraz linii kolejowej nr 427 Mścice – Mielno Koszalińskie w ciągu doby kursowało do 11 par pociągów, najwięcej w lipcowe piątki, soboty i niedziele.

– Organizatorem połączenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Uruchomienie pociągów na tej trasie współfinansowały samorządy Koszalina i Mielna. Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, jest wykonawcą przewozów sezonowych na trasie Koszalin – Mielno – informuje „Rynek Kolejowy” Przemysław Tarasiewicz, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Oddziału Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Szybkie połączenie = duża frekwencja

Jak podaje przedstawiciel przewoźnika, strony zaangażowane w uruchomienie połączenia są zadowolone z frekwencji. W ubiegłym roku z pociągów na tej trasie skorzystało ok. 50 tys. podróżnych. Średnio w dobie przez składy przewijało się ok. 700 osób. Frekwencja w dużym stopniu uzależniona była od pogody.

Jak wskazuje Przemysław Tarasiewicz, atutem tego połączenia jest czas przejazdu.
– Czas przejazdu pociągiem wg rozkładu wynosi 15 minut, podczas gdy jazda samochodem z centrum Koszalina do Mielna w upalny letni weekend dochodzi nawet do dwóch godzin. Dodatkowo pasażerowie pociągu nie mają problemów z zaparkowaniem samochodu w zatłoczonym latem Mielnie – wyjaśnia rzecznik PR Szczecin.
Warto podkreślić, że przewoźnik objął odcinek ofertą Połączenie w dobrej cenie. Koszt biletu normalnego wynosił 5 zł, obowiązywały również inne promocje.

Braki w infrastrukturze pasażerskiej

Jak wyjaśnia przedstawiciel przewoźnika, przy realizacji zamówienia niewielkie problemy były z infrastrukturą. Wynika to z faktu, iż budynek dworca oraz peron w Mielnie zostały sprzedane. Obecnym zarządcą obiektów jest wspólnota mieszkaniowa. Podczas sezonu organizator przewozów dzierżawi peron, na którym ustawiany jest kontener z kasą biletową.
– Ze strony samorządów mamy pełne wsparcie przy realizacji połączenia – podkreśla rzecznik prasowy.

Pociągi pojadą w 2017 r.

Jak wynika z obowiązującego rocznego rozkładu jazdy pociągów, w lecie ponownie powinny pojawić się pociągi łączące Koszalin z Mielnem. Podobnie jak w roku ubiegłym założono kursowanie 11 par pociągów w okresie od 24 czerwca do 3 września. Również czas przejazdu nie ulegnie zmianie. Jak podaje Przemysław Tarasiewicz, oddział dysponuje odpowiednimi zasobami do uruchomienia połączenia.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy