Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PLK planują prace na linii ze Szczecina do Niemiec

Michał Szymajda, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

PKP PLK rozpisały przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie prac budowlanych na linii kolejowej 408 i 409, czyli kolejowym ciągu komunikacyjnym ze Szczecina do Niemiec. Przetarg obejmuję budowę nowego peronu na stacji Szczecin Gumieńce.
W Szczecinie Gumieńcu wybudowany zostanie 300-metrowy peron po uprzedniej likwidacji toru nr 3 i peronu nr 2 (istniejący obecnie ma 373 metry). Zaznaczono, że wysokość peronu ma być „zgodna ze standardami i uzgodniona z przewoźnikami”, dojścia do peronu i jego dostępność dla niepełnosprawnych mają uwzględniać wymagania TSI PRM. Na peronie znajdzie się szeroka wiata, a przy niej parking rowerowy i gabloty informacyjne.

Przetarg obejmuje też wymianę nawierzchni torowej na linii 408 pomiędzy Szczecinem Głównym a Szczecinem Gumieńcami. Przebudowane będą ponadto przejazdy kolejowo-drogowe w kilometrze 2,03 i 2,83 na linii 409 pomiędzy Gumieńcami a granicą państwa. Ich przebudowa ma uwzględniać ewentualne podniesienie prędkości szlakowej na tym odcinku do 160 km/h. Przebudowa uwzględni więc podwyższenie ich kategorii z C na B.

PKP PLK szacuje wartość prac na 3 miliony złotych netto. Kryterium oceny ofert, które można składać do 6 kwietnia w poznańskiej siedzibie PKP PLK, wygląda następująco: cena – 60%, termin wykonania – 40%. Wykonawca będzie miał maksymalnie 190 dni na wykonanie prac od momentu podpisania umowy. Prace powinny się więc zakończyć przed wprowadzeniem w grudniu rozkładu jazdy 2017/2018. W obecnym rozkładzie na stacji Szczecin Gumieńce zatrzymuje się 17 par pociągów międzynarodowych w kierunku niemieckiego Pasewalk a także w kierunku Angermünde i Berlina.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy