Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Przejazdy do modernizacji

Wiadomości Szczecin,

dodane przez Ferrix

Bezkolizyjne przejścia nad liniami kolejowymi dla pojazdów, pieszych i rowerzystów oraz nowe miejsca przesiadkowe. To główne założenia koncepcji projektowej dotyczącej przebudowy dróg w ciągach ulic: Bałtyckiej, Pomorskiej, Wiosennej i Jagiellońskiej.
W ramach koncepcji zaprojektowano nowe wiadukty kolejowo – drogowe nad liniami kolejowymi; przebudowę układu dróg samochodowych, budowę parkingów, budowę infrastruktury pieszej i rowerowej.

Ulica Bałtycka

W ramach tego zadania do przebudowy zostały zaplanowane odcinki jezdni ulic Prof. Żuka, Bałtyckiej, Przytorze oraz Sokołowskiego. Ulice posiadać będą jezdnię asfaltową o szerokości 7,0 m wraz z chodnikami i ciągami pieszo-rowerowymi. Wzdłuż ulic Prof. Żuka i Bałtyckiej pojawi się wiadukt drogowy przechodzący nad linią kolejową z obustronnymi ciągami pieszo-rowerowymi o szerokości 4,0 m, jednojezdniową, dwupasową jezdnią w obu kierunkach. Na obiekcie znajdą się dwa przystanki komunikacji zbiorowej wraz z wiatami przystankowymi, cztery windy oraz cztery pary schodów, za pomocą których pasażerowie będą mogli przedostać się bezpośrednio na perony kolejowe. Zaplanowano także rozwiązania dla rowerzystów w postaci parkingów rowerowych Bike&Ride. W związku z budową węzła przesiadkowego zaprojektowano również parking Park&Ride na 114 miejsc. W ciągu ulicy Sokołowskiego zaprojektowano pętlę autobusową.

Ulica Jagiellońska

czytaj dalej…

źródło: Wiadomości Szczecin

5 komentarzy