region szczeciński artykuł

info PLK remontują wiaty peronowe w jedenastu zachodniopomorskich miejscowościach

inf. pras., Rynek Kolejowy, 3.10.2019

dodane 5.10.2019, godz. 15:56 przez zdjęcie profilowe użytkownika MQ MQ; zmodyfikowane 5.10.2019, godz. 15:58

Na Pomorzu Zachodnim za ponad 650 tys. zł PKP Polskie Linie Kolejowe remontują 11 wiat, dzięki temu poprawiają się warunki podróży koleją. Z efektów prac korzystają już pasażerowie na stacjach i przystankach w Złocieńcu, Warnowie, Recławiu, Lubiewie, Rąbinie i Dolnej Odrze. Remontowane są obecnie wiaty w Kołobrzegu, Wysokiej Kamieńskiej i Białuniu. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano do końca roku – zapowiada PLK. 

PKP Polskie Linie Kolejowe odnawiają wiaty peronowe w zachodniopomorskich miejscowościach: Kołobrzegu, Wysokiej Kamieńskiej i Białuniu. Wkrótce rozpoczną się remonty w Ładzinie i Parłówku. Dzięki prowadzonym pracom, perony stają się bardziej funkcjonalne. Poprawia się estetyka kolejowych obiektów. Nowe oświetlenie zwiększy komfort podróżnych i poziom bezpieczeństwa na stacjach i przystankach.

Kołobrzeg – odnowione wiaty i perony z windami

W Kołobrzegu do końca roku zostaną wyremontowane trzy wiaty. Aktualnie metalowe konstrukcje wiat są oczyszczane. Następnie zostaną zabezpieczone i pomalowane. Remont znacznie poprawi estetykę stacji. Wykonawcy prowadzą prace tak, by maksymalnie ograniczać zmiany w przejściach przez perony. Podróżni wysiadający w nadmorskim uzdrowisku korzystają już z odnowionych peronów. Są one dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Obsługę istotnie ułatwiają także szerokie, wygodne windy.

Podobny efekt prac PLK zaplanowały na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Aktualnie odnawiana jest konstrukcja wiaty, wymieniane jest zadaszenie i oświetlenie. Prace na stacji potrwają do końca listopada 2019 r.

Prace przy wiatach peronowych PLK rozpoczęły w lipcu. Zakończenie zaplanowano do końca bieżącego roku. Finansowanie pochodzi ze środków własnych spółki.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy