Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Trakcja z umową na odcinek E59 Choszczno - Stargard

Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy,

dodane przez wojtazz

Trakcja PRKiI podpisała wartą 398,3 mln zł umowę na przebudowę układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 na odcinku Choszczno - Stargard. To drugi kontrakt wykonawcy w ramach projektu modernizacji linii z Poznania do Szczecina.

Jak informuje Trakcja PRKiI, umowa przewiduje przebudowę torów i sieci trakcyjnej na długości ok. 75 km, dostosowanie 21 obiektów inżynieryjnych do funkcji przejść dla zwierząt, a także modernizację 10 przejazdów kolejowo-drogowych, a ponadto przebudowę stacji kolejowej Dolice i 4 przystanków oraz 12 peronów wraz z małą architekturą oraz dostosowaniem ich do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony zostaną wyposażone w nowoczesne oświetlenie oraz system informacji pasażerskiej. Na antypoślizgowej nawierzchni peronów będą zamontowane ścieżki naprowadzające dla osób niedowidzących i niewidomych.

Za realizację prac będzie odpowiadać konsorcjum w składzie Trakcja PRKiI, Schweerbau i SBM. Trakcja PRKiI jest liderem konsorcjum, a udział prac przewidzianych dla spółki wynosi 50%. - Dzisiejszą umową zbliżyliśmy się do miliarda złotych kontraktów zawartych w tym roku – mówi Marcin Lewandowski, prezes Trakcji PRKiI cytowany w komunikacie. - To już czwarty kontrakt kolejowy jaki prowadzimy w województwie zachodniopomorskim, a łączna ich wartość przekracza 1,5 mld zł - dodaje.

Przypomnijmy, że modernizacja linii Poznań - Szczecin (bez stacji Krzyż) została podzielona na trzy części, a każda z nich – na trzy przetargi infrastrukturalne i oddzielne postępowania dotyczące sterowania ruchem. Status pozostałych umów podsumowaliśmy tutaj. Trakcja PRKiI ma podpisaną umowę na odcinek Stargard – Szczecin Dąbie. W tym regionie realizuje też dwa kontrakty w ramach projektu budowy Szybkiej Kolei Miejskiej dla Szczecina. 

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy