Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Duże utrudnienia na linii Poznań – Szczecin, pociągi na objazdach

Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od rana trwają utrudnienia na linii Poznań - Szczecin po zerwaniu sieci trakcyjnej. Nasi Czytelnicy donoszą o kilkugodzinnych opóźnieniach pociągów.

Jak potwierdza Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP PLK, dzisiaj około godziny 5 rano służby techniczne stwierdziły uszkodzenie sieci trakcyjnej między stacjami Choszczno a Słonice na trasie Poznań – Szczecin. - Natychmiast na miejsce skierowany został zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Wspólnie z przewoźnikami ustalono zmiany w rozkładzie jazdy. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Kostrzyn - podaje przedstawicielka zarządcy infrastruktury.

Na trasie Poznań – Szczecin przewoźnicy PKP Intercity i Przewozy Regionalne wprowadzili autobusową komunikacje zastępczą. - Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu. Planowane przywrócenie ruchu na linii Szczecin - Poznań przewidziano dzisiaj po południu - zapewnia.

O dużych problemach informują nasi Czytelnicy, którzy utknęli w pociągach na trasie. Według jednego z nich, sieć trakcyjną zerwał pociąg Express Intercity "Chrobry" ze Szczecina do Warszawy. - Pociąg ten stoi cały czas w miejscu zdarzenia i czeka na naprawę sieci i lokomotywę spalinową, która przeciągnie go przez uszkodzony odcinek - informował jeden z Czytelników po godz. 8 rano. 

Kolejny Czytelnik przesłał nam zdjęcie z pociągu Przemyslanin do Szczecina, który na objeździe utknął w Gorzowie. - Czekamy na trzecią lokomotywę, ponieważ spalinowa się zepsuła. Nie zaoferowano nam posiłku, Wars jest zamknięty, nie ma prądu - donosił z pociągu dodając, że nastąpił wyciek z zepsutej lokomotywy. Biuro prasowe PKP Intercity poinformowało "RK" że wydano już poczęstunek i niedługo potem następny. Pasażer potwierdził wydanie słodyczy oraz wody.

Utrudnienia były też wczoraj. W Suchym Borze pod Opolem kierowca wjechał pod przejeżdżający pociąg i zginął na miejscu. Według PKP PLK w momencie wypadku urządzenia ostrzegające na przejeździe były sprawne. Również wczoraj zerwana została sieć trakcyjna na odcinku Poznań - Wrocław. 

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy