Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2019/2020 dla województwa zachodniopomorskiego

PKP Intercity,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Nowe pociągi do Lublina, Olsztyna, Suwałk i Łodzi oraz więcej połączeń w sezonie letnim – to najważniejsze nowości dla województwa zachodniopomorskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku.

Od 15 grudnia łatwiej będzie dojechać do Lublina. Nowy pociąg IC Bolko pojedzie w relacji Szczecin – Lublin przez Zieloną Górę, Wrocław, Opole i Kielce. Szczecin ponownie będzie miał bezpośrednie połączenie z Suwałkami. Zapewni je pociąg TLK Podlasiak relacji Ełk/Suwałki – Warszawa – Szczecin. Podczas szczytów przewozowych pojedzie nowy skład TLK Słupia relacji Łódź – Warszawa – Trójmiasto - Kołobrzeg, który ułatwi dojazd na Pomorze Środkowe. Podobnie jak TLK Bryza, nowy, codzienny pociąg, który połączy Kołobrzeg z Olsztynem. Na tory wraca pociąg IC Włókniarz, który połączy Łódź ze Szczecinem, jadąc przez Kalisz i Poznań.

W składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście pojawi się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę, Szczecinek, Białogard, Koszalin i Sławno. Wagony będą przełączane w Poznaniu.

Trasę zmienia nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg, który wraca na trasę podstawową przez Warszawę i pojedzie w skróconej relacji Kraków – Kołobrzeg.  Ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej, w rozkładzie 2018/2019 skład będzie kursował trasą objazdową na odcinku Kielce – Iława przez Częstochowę, Zduńską Wolę Karsznice, Inowrocław i Toruń.

Więcej pociągów w wakacje

Do i ze Świnoujścia codziennie będzie kursować sześć par pociągów, w wakacje liczba ta wzrośnie do dziewięciu. W sezonie letnim PKP Intercity uruchomi dzienny pociąg TLK Barnim, który zapewni połączenie Świnoujścia i Kołobrzegu z Wrocławiem. Nad morze pociąg będzie przyjeżdżać około godziny 13:00, w kierunku Dolnego Śląska będzie ruszać około 15:00.

W wakacyjne weekendy PKP Intercity uruchomi nowy pociąg TLK Jamno relacji Słupsk – Wrocław, który zastąpi TLK Łebsko relacji Łeba – Jelenia Góra.

PKP Intercity utrzyma w wakacje kursowanie trzech par pociągów Pendolino do i z Kołobrzegu oraz jednego połączenia kategorii Express InterCity.

Okres letni przyniesie także więcej połączeń między Białogardem a Poznaniem. Wtedy ich liczba wzrośnie do ośmiu. Poza sezonem na tej trasie będzie kursować pięć par pociągów.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych

Obowiązujący od 15 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Trwają prace na linii Poznań – Szczecin, które wpływają na ograniczenie jej przepustowości. Część składów nadal będzie jeździć objazdem przez Zbąszynek, Rzepin i Kostrzyn. 

Kompleksowa informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

źródło: PKP Intercity

brak komentarzy