Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Polregio chce kupić używane EN57 od Zachodniego Pomorza

Michał Szymajda, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Polregio chce kupić trzy zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne od urzędu marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego. Zakup prawdopodobnie dojdzie do skutku. Innego klienta na pojazdy nie ma.

Przetarg na sprzedaż trzech zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57AL został rozpisany z końcem stycznia 2020. Wszystkie trzy EN57AL mają przed sobą naprawę poziomu P4, której nie chce już wykonywać urząd marszałkowski, będący właścicielem pojazdów. Zostały one wycenione na łączną kwotę prawie 18,3 mln zł. Każdy pojazd kosztuje więc nieco ponad 6 mln zł netto. Przegląd poziomu P4 może kosztować do 2 mln zł za sztukę, jednak Polregio posiada możliwości wykonania takich napraw we własnym zakresie. Należy zaznaczyć, że wykonana przez ZNTK Mińsk Mazowiecki modernizacja, należy do dość udanych.

Polregio zaakceptował, jako jedyny chętny, warunki sprzedaży postawione przez marszałka zachodniego Pomorza. – Wpłynęła jedna oferta złożona przez Polregio z siedzibą w Warszawie. Zaoferowano cenę zakupu trzech używanych elektrycznych zespołów trakcyjnych za łączną kwotę 22.889.070,00 zł brutto (cena netto za jeden pojazd: 6.203.000,00 zł) – potwierdził Radosław Soćko, rzecznik marszałka.

Operator dobrze zna pojazdy. Od lat jest ich użytkownikiem, na podstawie umowy użyczenia, podpisanej z regionem. W 2020 roku Polregio zdążyło już kupić kilkuletni spalinowy pojazd na własność.

źródło: Rynek Kolejowy

Przeczytaj również: Zachodniopomorskie sprzedaje zmodernizowane EN57AL (29.01.2020)

brak komentarzy