Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

„Stare” wyświetlacze SIP ze Szczecina Głównego trafią do Kołobrzegu

Michał Szymajda, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ

Na początku 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejowe podjęły decyzję o wymianie całego systemu informacji pasażerskiej na przebudowywanej stacji kolejowej Szczecin Główny. Po roku zapytaliśmy, co dzieje się ze zdemontowanym, zaledwie kilkuletnim sprzętem.

Decyzja o przebudowie architektury niemal całego systemu informacji pasażerskiej, którego dostawcą były KZŁ Bydgoszcz, zapadła w końcu 2018 roku. Była kontrowersyjna, ponieważ dotyczyła wymiany sprzętu, który w Szczecinie używany był zaledwie od 6 lat. Wraz z wyświetlaczami z większości peronów zniknęły też XIX-wieczne wiaty, które zostały zdemontowane.

– PKP PLK określiły system informacji pasażerskiej mianem wyeksploatowanego. – Modernizacja systemu dostosuje go do obowiązujących standardów TSI. Nowy system będzie zintegrowany i spójny w zakresie informacji głosowej i wizualnej, będą automatyczne zapowiedzi głosowe – mówił na początku stycznia 2019 przedstawiciel PKP PLK. Dowiedzieliśmy się też, że wyświetlacze, po zdemontowaniu, zostaną sprawdzone pod względem sprawności i możliwości zastosowania w innych lokalizacjach. Jest finał tej inicjatywy.

– Wyświetlacze, które zostały zdemontowane ze stacji Szczecin Główny są sprawne. Ich stan techniczny pozwala na ponowne wykorzystanie. Planowane są do zabudowy na stacji Kołobrzeg jeszcze w tym roku – przekazał nam pozytywną informację Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

Stare wiaty, których nie przeniesiono na peron pierwszy stacji, który został utrzymany w historycznym stylu, zostały przez PKP PLK zmagazynowane. Nie znamy jeszcze ich przyszłości.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz