Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju przewozy regionalne

Niemcy: Po całych Niemczech za 9 euro. Co trzeba wiedzieć o zniżkowym bilecie?

Ferrix,

dodane przez Ferrix; zmodyfikowane

1 czerwca zacznie obowiązywać w Niemczech bilet miesięczny za 9 euro. Jak działa? Czy można zabrać ze sobą psa, zarezerwować miejscówkę?

W Niemczech od 1 czerwca do 31 sierpnia będzie można korzystać z biletu zniżkowego za 9 euro w połączeniach lokalnych i regionalnych przewoźników.

W poniedziałek 23 maja niemiecka kolej Deutsche Bahn (DB) ruszyła ze sprzedażą biletu miesięcznego za 9 euro, który pozwala tanio, jak nigdy dotąd, podróżować po Niemczech lokalnym i regionalnym transportem publicznym (ÖPNV). Chodzi o autobusy, tramwaje, metro, ale też szybką kolej miejską (S-Bahn) i pociągi regionalne oznaczone jako RE i RB.

Jak poinformował rzecznik DB, bilet jest już dostępny od „wczesnych godzin porannych” w aplikacji DB Navigator. A sprzedaż rozpoczęła się także w centrach podróży DB, „zaraz po ich otwarciu”. Z kolei niektórzy przewoźnicy rozpoczęli sprzedaż już w miniony weekend. Bilet jest dostępny dla wszystkich. Oferta obowiązuje przez trzy miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień. czytaj dalej…

źródło: Deutsche Welle (dw.com)

brak komentarzy