Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński imprezy

Dzień Dziecka 2024 na Dworcu Głównym

za Pawłem Sz.,

dodane przez Pepe; zmodyfikowane

W imieniu organizatora mamy zaszczyt zaprosić wszystkich młodszych i starszych sympatyków na imprezę z okazji Dnia Dziecka w sobotę, 1 czerwca (w godzinach 10:00-16:00). Wydarzenie pod nazwą „Dzień Dziecka z koleją” odbędzie się na peronie 1 Dworca Głównego w Szczecinie.

W tym czasie będzie można zwiedzać pojazdy kolejowe. Każdy będzie miał możliwość wejścia do kabiny i poczuć się jak prawdziwy maszynista. Liczni przewoźnicy przygotowali gadżety dla dzieci. Będzie również element edukacyjny – Rogatek będzie uczył, jak i kiedy można bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy. Straż Ochrony Kolei udostępni swój operacyjny samochód, który na co dzień patroluje i monitoruje teren kolejowy za pomocą kamer.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jako dodatkowa atrakcja z pociągiem IC „Gałczyński” przybędzie lokomotywa EP09-046, która też zostanie udostępniona do zwiedzania. Przewoźnicy, którzy zapowiedzieli udział w imprezie to: „Polregio”, „PKP Intercity”, „Olavion”, „CTL”, „DB Cargo”, „FPL”, „Kolej Bałtycka”, „HSL”, „Captrain”.

Serdecznie zapraszamy!

3 komentarze