Informacje
PKP Intercity: Będą kolejne pociągi EIC do Szczecina i Wrocławia
Jakub Rösler, Rynek Kolejowy,
dodane przez
MQ
PKP Intercity zapowiada kolejne połączenia komercyjne do Wrocławia i Szczecina. Pociągi pojawią się w rozkładzie jazdy od grudnia bieżącego roku i będą ekspresami wagonowymi kategorii EIC. Do Szczecina pojadą dwie dodatkowe pary, dzięki czemu miasto będzie miało już 5 szybkich, bezpośrednich pociągów do stolicy.
PKP Intercity planuje już kolejny roczny rozkład jazdy, który wejdzie w życie od grudnia bieżącego roku. Już teraz wiemy, że przewoźnik ponownie znacznie zwiększy liczbę uruchamianych pociągu w stosunku do obecnego rozkładu (aktualnie bez pociągów wakacyjnych, Intercity codziennie wysyła na tory ponad 530 pociągów, a w wakacje ta liczba wzrośnie do ponad 550). Jednym z elementów poprawy oferty będą też kolejne połączenia komercyjne. czytaj dalej…
źródło: Rynek Kolejowy
brak komentarzy