W nocy z 1 na 2 kwietnia spodziewany jest przyjazd do sekcji utrzymania taboru na Wzgórzu Hetmańskim prototypowego, hybrydowego zespołu trakcyjnego 36WEh-001 produkcji Newag S.A.

2 komentarze | czytaj dalej »

Dziś pociąg EIC 8102 "Chrobry" do stacji Warszawa Wschodnia był obsługiwany składem ED250-020. Promocja jest związana z planowaną przebudową linii Szczecin - Poznań i sprawdzeniem obecnych możliwości linii kolejowej nr 351. Pociąg rozpędził się do maksymalnej prędkości 45 km/h.

2 komentarze

Podczas czerwcowej korekty rozkładu jazdy zostanie uruchomione nowe bezpośrednie połączenie kolejowe Świnoujście - Kołobrzeg. Obowiązywać będzie taryfa Przewozów Regionalnych. W planie są 3 pary pociągów dziennie. Żeby skrócić czas przejazdu szynobusy pojadą przez odcinek linii kolejowej D29-420 (Wysoka Kamieńska - Golczewo - Płoty). Zmiana kierunku jazdy będzie odbywać się na stacji Płoty.

3 komentarze

Na bocznicy kolejowej pod latarnią morską jako nowy pomnik stanie zabytkowa lokomotywa 102, która została zakupiona przez władze miasta w Ełku, w ramach akcji sprzedaży historycznego taboru kolejowego przez centralę PKP. Lokomotywa zostanie poddana zewnętrznej renowacji w lokomotywowni Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Kołobrzegu. Ustawienie jej na torze pod latarnią planowane jest pod koniec czerwca tego roku.

3 komentarze

Z okazji rocznicy nakręcenia filmu wojennego "Jarzębina Czerwona" do Kołobrzegu przejedzie biorący w nim udział niemiecki opancerzony wagon motorowy PT-16 z 1942 roku wraz z radzieckim wagonem artyleryjskim. Jako, że dieslowski silnik zespołu nie ma obecnie dopuszczenia do ruchu, całość zestawu pociągnie parowóz 911.

7 komentarzy | czytaj dalej »

Inżynierowie z bydgoskiej Pesy opracowali projekt nowego szynobusu wąskotorowego na tor 1000mm. Pieniądze na ten cel przekazała Komisja Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej.

5 komentarzy | czytaj dalej »

Ostatnimi czasy w naszym serwisie zachodzą dość gruntowne zmiany. Z okazji nadejścia wiosny mamy przyjemność przekazać Wam do dyspozycji nowy serwis w ramach naszego portalu. Nową część można znaleźć pod adresem statki.mkm.szczecin.pl.

20 komentarzy | czytaj dalej »

Dworzec kolejowy Szczecin Gumieńce podobnie jak nasz dworzec Główny, należy do spółki w Poznaniu, oznacza to że wszystko jest w rękach Poznaniaków- mówi nam Aleksandra Petrusewicz z rady osiedla Gumieńce. - Podobna sprawa jest z koleją wąskotorową, jednak jak na razie na temat wąskiego toru zbyt wiele nie wiemy- dodaje.

11 komentarzy | czytaj dalej »