Od 1 września 2023 r. zacznie obowiązywać nowa oferta w pociągach TLK i IC (spółki PKP Intercity) na bilety okresowe pod nazwą „Promo Odcinkowy Miesięczny” w wagonach klasy 2 z miejscami do siedzenia.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Więcej komfortowych połączeń i powrót większości pociągów na podstawową trasę do Poznania – to najważniejsze nowości dla województwa zachodniopomorskiego w nowym rocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać w niedzielę 11 grudnia 2022 roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

5 maja 2022 r. w systemie sprzedaży biletów na pociągi PKP Intercity nastąpią istotne zmiany. W pociągach TLK i IC zacznie obowiązywać taryfa „Promo” (także w klasie 1), która wcześniej funkcjonowała tylko przy sprzedaży na pociągi EIC i EIP.

5 komentarzy | czytaj dalej »

Z powodu ograniczonej dostępności lokomotyw serii EU160, dzisiaj pociąg IC 1800 „Chrobry” jest obsługiwany przez lokomotywę X4EA-622 wydzierżawioną przez PKP Intercity od przewoźnika MRCE Dispolok.

brak komentarzy

Od 11 marca 4 pociągi zostaną przekwalifikowane z kategorii EIC (Express InterCity) na pospieszną IC (InterCity), w tym kursujący na trasie Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny pociąg „Chrobry” (nr poc. 8100/1 i 1800/1).

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z ograniczeniem przepustowości warszawskiego węzła kolejowego w dniach od 1 do 7 października, PKP Intercity zdecydowało o zawieszeniu części pociągów kategorii Express InterCity Premium oraz wzmocnieniu innych wybranych drugą jednostką serii ED250. W tym okresie pociągi EIP nr 3800 relacji Kraków – Kołobrzeg oraz nr 8300 relacji Kołobrzeg – Kraków będą kursować w podwójnym zestawieniu.

brak komentarzy

W dniach 6–20 września 2021 w związku z zamknięciem dla ruchu kolejowego wiaduktu na ulicy Kolumba, część pociągów PKP Intercity będzie kursowało objazdami.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z zaplanowanym w dniach 4–18 maja 2021 r. zamknięciem mostu nad ul. Kolumba, nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity kursujących do Szczecina.

19 komentarzy | czytaj dalej »

PKP Intercity tymczasowo odwołuje lub zawiesza na części trasy kursowanie niektórych pociągów ze względu na ograniczone zainteresowanie podróżami w czasie trwania epidemii. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać 6 listopada 2020 roku.

3 komentarze | czytaj dalej »

Z dniem 21 lipca 2020 roku (wtorek) nastąpi przywrócenie kursowania pociągu EIC Chrobry w relacji Warszawa Wschodnia (18:04) – Szczecin Główny (0:57), a dzień później w relacji Szczecin Główny (3:51) – Warszawa Wschodnia (10:41). Bilety na połączenie dostępne są już na platformach sprzedażowych PKP Intercity.

12 komentarzy