Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

Po kilku miesiącach ciszy przy budowie SKM znowu zaczyna się ruch. Na stację Szczecin Niebuszewo wczoraj (15.11) dotarł transport kruszywa prowadzony lokomotywą 15D-036 firmy „Majkoltrans Sp. z o.o.”. Dziś jest on rozładowywany.

brak komentarzy

Na stację Szczecin Niebuszewo dostarczane są kolejne partie tłucznia potrzebne do remontu szlaków i stacji w ramach powstającej SKM. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Do stacji Szczecin Niebuszewo przybył dziś z południa Polski transport tłucznia na remont linii kolejowej numer 406 w ramach przygotowania pod SKM.

2 komentarze | czytaj dalej »

Dzisiaj widziano skład towarowy z węglem do ciepłowni w Kijewie prowadzony lokomotywą r008 przewoźnika CTL Logistics. W miniony czwartek skład prowadziła lokomotywa TEM2.

5 komentarzy

Wczoraj w godzinach popołudniowych do Wałcza przyjechał eszelon przyciągnięty lokomotywą 1233.

1 komentarz | czytaj dalej »

Dzisiejszego poranka można było w Kołobrzegu zobaczyć dwa składy pociągów towarowych. Pierwszym z nich był cotygodniowy skład węglarek DB Schenker Rail Polska, który przyjechał około południa w niedzielę. Lokomotywą prowadzącą była Škoda 027.

3 komentarze | czytaj dalej »

Jak informuje portal Rynek Kolejowy, spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna rozstrzygnęła przetarg na całodobową obsługę manewrową bocznicy kolejowej oraz czyszczenie wagonów i zasobników węgla na terenie Elektrowni Pomorzany. Za realizację zadania będzie odpowiedzialna spółka PKP Cargo Service.

brak komentarzy

Dziś po raz pierwszy, po 12 latach przerwy, na linii 403 pomiędzy Wałczem a Kaliszem Pomorskim można było zobaczyć planowy pociąg towarowy. Skład prowadzony przez lokomotywę 1208 podążał z Piły do Cybowa z paliwem lotniczym. W najbliższych dniach planowane są kolejne takie transporty.

2 komentarze

31 sierpnia o godzinie 19:00 nastąpiło wyłączenie torowych hamulców szczękowych na górce rozrządowej stacji Szczecin Port Centralny. Ruch rozrządowy odbywać się będzie w rejonie posterunku SPC21.

1 komentarz

W związku z odbudową brzegów morskich do kołobrzeskiego portu wjechał dziś skład kilkunastu samowyładowczych wagonów z materiałem skalnym z kamieniołomów prowadzony cargowską "stonką" 993.

brak komentarzy | czytaj dalej »