Forum

Tory nad morze

Samorządowcy z Wałcza postanowili przywrócić kolejowe połączenie ze Szczecinem i Świnoujściem.

wysłane przez wojtazz 42

Na początku piszą coś o Świnoujściu, potem jest "...Najpierw do Kalisza...". Czyli o co chodzi z tym Świnoujściem? Autor się nie popisał czy ja o czymś nie wiem?

wysłane przez marko 4

wojtazz napisał(a):

> Na początku piszą coś o Świnoujściu, potem jest > "...Najpierw do Kalisza...". Czyli o co chodzi z tym > Świnoujściem? Autor się nie popisał czy ja o czymś nie > wiem?

No chyba można wywnioskować, że jak wyremontują szlak do Kalisza Pom. to Wałcz uzyska połączenie ze Stargardem i Szczecinem, a co za tym idzie będzie można uruchomić też pociąg do Świnoujścia... :P

wysłane przez MaTe

marko napisał(a):

> No chyba można wywnioskować, że jak wyremontują szlak do > Kalisza Pom. to Wałcz uzyska połączenie ze Stargardem i > Szczecinem, a co za tym idzie będzie można uruchomić też > pociąg do Świnoujścia... :P

Pomijając fakt, że spotkanie o którym mowa w tekście miało miejsce lekko 3 miesiące temu.

pozdr MaTe

wysłane przez Bodek

MaTe napisał(a):

> > Pomijając fakt, że spotkanie o którym mowa w tekście miało > miejsce lekko 3 miesiące temu. > I nikt na nim nie deklarował naprawy linii w tym roku... (niestety). Choć nie można jednak wykluczyć że PLK coś tam zacznie grzebać już w tym roku. Reaktywacja przewozów pasażerskich w tym roku nie wchodzi jednak w grę.

Pzdr, Bodek

wysłane przez marko 4

Bodek napisał(a):

> I nikt na nim nie deklarował naprawy linii w tym roku... > (niestety). > Choć nie można jednak wykluczyć że PLK coś tam zacznie > grzebać już w tym roku. Reaktywacja przewozów pasażerskich w > tym roku nie wchodzi jednak w grę.

A ja słyszałem z kolei (też dość dawno temu), że MON mógłby sfinansować remonty tych dwóch wiaduktów w rejonie Tuczna i Kalisza Pomorskiego. Ale jak znam MON to na obietnicach i gadaniu się skończy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

marko napisał(a):

> A ja słyszałem z kolei (też dość dawno temu), że MON mógłby > sfinansować remonty tych dwóch wiaduktów w rejonie Tuczna i > Kalisza Pomorskiego. Ale jak znam MON to na obietnicach i gadaniu > się skończy...

A powinien, ponieważ odcinek Piła - Prostynia jest o znaczeniu państwowym. To, że pociągi wojskowe jezdżą po odcinku Prostynia - Ulikowo - (Stargard) świadczy chyba tylko o tym, że żyjemy w Polsce :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bodek

Mareczek napisał(a):

> marko napisał(a):

> > > A ja słyszałem z kolei (też dość dawno temu), że MON mógłby > > sfinansować remonty tych dwóch wiaduktów w rejonie Tuczna i > > Kalisza Pomorskiego. > > A powinien, ponieważ odcinek Piła - Prostynia jest o znaczeniu > państwowym. To, że pociągi wojskowe jezdżą po odcinku Prostynia - > Ulikowo - (Stargard) świadczy chyba tylko o tym, że żyjemy w Polsce > :)

Niestety wszystko wskazuje na to, że MON się nie dołoży. Na wniosek Ministra Obrony Narodowej Ministerstwo Transportu opracowuje nowy wykaz linii kolejowych o znaczeniu państwowym według którego "państwowe" będą jedynie odcinki Piła Północ - Wałcz Raduń oraz Kalisz Pomorski - Ulikowo. Przypuszczam, że to wynik wysyłanych przez urząd marszałkowski wniosków o dofinansowanie odbudowy tego odcinka. Wykręcają sie jak mogą trepy śmierdzące:) (bez urazy)

wysłane przez Ferrix 8

"Jesteśmy jedynym powiatem w województwie, który nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego ze Szczecinem"

I znowu to samo... A Myślibórz, Police i Pyrzyce to niby mają bezpośrednie połączenie kolejowe ze Szczecinem??? Odpowiem sobie sam - nie mają żadnego! Ehh...

Chociaż nie miałbym nic przeciwko gdyby się to zmieniło ;)

STMKŻ