Forum

Dziwny "Bosman"

Dziwny "Bosman"

wysłane przez pioko17 37

Byłem kilka dni temu na stacji w Stargardzie. Widziałem Bosmana i co mnie ździwiło, to to że miał tylko wagony 2 Klasy. Widziałem wcześniej w swoim rozkładzie że tak jest, ale pomyślałem że to błąd. Popatrzyłem na stronę internetową PKP, i tam widnieje, że 1 klasa, kursuje tylko w okresie kursowania ze Świnoujścia. Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak jest?
Re: Dziwny "Bosman"

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

>Widziałem Bosmana i co mnie ździwiło, to to że miał tylko wagony 2 Klasy. >Widziałem wcześniej w swoim rozkładzie że tak jest, ale pomyślałem że to >błąd. Popatrzyłem na stronę internetową PKP, i tam widnieje, że 1 klasa, >kursuje tylko w okresie kursowania ze Świnoujścia. Czy może mi ktoś >powiedzieć dlaczego tak jest?

Najprostsze wytłumaczenie: Bo latem jedzie więcej osób i część z nich chciałaby jechać "czymś więcej" niż tylko 2 klasą. Bo przecież wiadomo jaki ścisk jest w 2 klasach, w pociągach nad morze czy w góry. Ktoś sobie dopłaci i będzie mógł luźno i spokojnie dojechać na wakacje.

wysłane przez Moderator 0

Prosimy jednak bardziej zwracac uwagę na to w jaki sposób cytuje się wypowiedź poprzednika.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez pioko17 37

marko napisał(a):

> Najprostsze wytłumaczenie: Bo latem jedzie więcej osób i > część z nich chciałaby jechać "czymś więcej" niż > tylko 2 klasą. Bo przecież wiadomo jaki ścisk jest w 2 > klasach, w pociągach nad morze czy w góry. Ktoś sobie > dopłaci i będzie mógł luźno i spokojnie dojechać na > wakacje.

Dzięki, ale ja się pytam czemu poza latem, nie ma 1 klasy. Może wiesz?

wysłane przez Mareczek 0

pioko17 napisał(a):

> Dzięki, ale ja się pytam czemu poza latem, nie ma 1 klasy. > Może wiesz?

Możliwe, że taka decyzja została podjęta na podstawie wcześniejszych badań, tyle że wcześniej "Bosman" jeździł tylko do Poznania.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 37

Mareczek napisał(a):

>tyle że wcześniej "Bosman" jeździł > tylko do Poznania.

I to rano!

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Dzięki, ale ja się pytam czemu poza latem, nie ma 1 klasy. > Może wiesz?

Być może jest tak jak Mareczek napisał. Przeprowadzono badania i stwierdzono, że wagon 1 klasy nie będzie miał popytu w tym składzie. Sam znam to z autopsji bo często "Bosmanem" podróżowałem i mogę powiedzieć, że frekwencja w "jedynce" nie była zbyt wysoka.
Nie ma nawet latem

wysłane przez pioko17 37

I tak mimo wcześniejszych zapewnień, "Bosman" nawet w wakacje jedzie bez jedynki. ;)
Re: Nie ma nawet latem

wysłane przez Lukasy

pioko17 napisał(a):

> I tak mimo wcześniejszych zapewnień, "Bosman" nawet w > wakacje jedzie bez jedynki. ;)

Przy czym znakomita większość tego składu to wagony zdeklasowane. W składzie jedzie 7 czy 8 wagonów - w tym jedna dwójka. Jest nią wagon rowerowy. Reszta to deklasy...

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/