Forum

Dworzec przygotowuje się do remontu

Prace w przejściu podziemnym dworca Szczecin Główny są pierwszą oznaką zbliżającej się zmiany wizerunku budynku. Oczyszczono jedno z pomieszczeń z gruzów i śmieci. Powstanie tam punkt gastronomiczny.

wysłane przez tom1

No nareszcie! Dopiero Regaty spowodowały, że w końcu rozpoczęto (niewielki- kosmetyczny) remont. Aż dziw bierze, że do naszych czasów przetrwał on w takiej zaniedbanej formie. Ostatnio wyremontowano wiaty na peronach 3 i 4. Na 1 i 2 nie starczyło kasy. Ale, nie wiem czy dobrze pamiętam, bo miały być też na 3 i 4 zamontowne wyświetlacze na peronach. I co z nimi? A czy przy okazji tego remontu wiaty na peronach 1 i 2 będą też wyremontowane?

wysłane przez Piotr

tom1 napisał(a):

> A czy przy okazji tego remontu wiaty na peronach 1 i 2 będą > też wyremontowane?

Marzenie :) Nic o tym nie słyszałe, a tak w ogóle to ma nadzieję, że zdemontują ten obleńsny PRLowski pseudo nowoczesny-elektroniczny, żarówkowy zegar, który znajduje się na dachu...Może kiedyś to był hit, ale teraz nadaję się tylko na Niemierzyn :>. Cieszy mnie natomiast likwidacja budek...Chociaż pewnie po jakimś czasie i tak będą zezwolenia na tego typu działalność...Oczywiście chciałbym się mylić :>.

wysłane przez Lukasy

Piotr napisał(a):

> Marzenie :) Nic o tym nie słyszałe, a tak w ogóle to ma > nadzieję, że zdemontują ten obleńsny PRLowski pseudo > nowoczesny-elektroniczny, żarówkowy zegar, który znajduje > się na dachu...Może kiedyś to był hit, ale teraz nadaję > się tylko na Niemierzyn :>.

W czym przeszkadza Ci ten zegar?

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Piotr

Lukasy napisał(a):

> W czym przeszkadza Ci ten zegar?

Bo jest stary? Bo ma wypalone niektóre żarówki? Bo wygląda jak relikt PRLu? :). Nowy zegar to nie majątek, a poza tym jakby nie patrzeć - może nic na to nie wskazuje, ale ten budynek to zabytek...Ten zegar tam nie pasuje. Pierwsza myśli jak ktoś na to patrzy "czy ich nie stać na coś lepszego"?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MarcinB

Piotr napisał(a):

> Bo jest stary? Bo ma wypalone niektóre żarówki? Bo wygląda jak > relikt PRLu? :). Nowy zegar to nie majątek, a poza tym jakby nie > patrzeć - może nic na to nie wskazuje, ale ten budynek to > zabytek...Ten zegar tam nie pasuje. Pierwsza myśli jak ktoś na to > patrzy "czy ich nie stać na coś lepszego"?

Może i jest stary i przypomina PRL, ale mnie się zawsze ze Szczecinem kojarzy. Pamiętam, że jako brzdąc przyjeżdżałem do Szczecina to ten zegar zawsze był. Mam do niego sentyment i pewnie parę osób podziela moje zdanie. Zegar można wyremontować, żarówki wymienić i będzie cacy. Z tego co pamiętam to jeszcze kiedyś temperaturę wyświetlał.

wysłane przez Piotr

Mr_Reaper napisał(a):

> Może i jest stary i przypomina PRL, ale mnie się zawsze ze > Szczecinem kojarzy. Pamiętam, że jako brzdąc przyjeżdżałem do > Szczecina to ten zegar zawsze był. Mam do niego sentyment i pewnie > parę osób podziela moje zdanie. Zegar można wyremontować, > żarówki wymienić i będzie cacy. Z tego co pamiętam to jeszcze > kiedyś temperaturę wyświetlał.

A "Grzybek" też można podrasować :)obrzucić kaflami, albo nawet marmurem...wymienić okna i przede wszystkim podświetlić :). Przecież to symbol Szczecina...Wiesz ten zegar może po prostu trafić do muzeum...Baaa może ciągle tam funkcjonować, czy to nie lepsze miejsce?

wysłane przez Lukasy

Piotr napisał(a):

> Bo jest stary? Bo ma wypalone niektóre żarówki?

Łomatko! A jak w domu przepali Ci się żarówka, to wywalasz lampę i kupujesz nową?! Przecież żarówki się wymienia! :O

> Bo wygląda jak relikt PRLu? :). Nowy zegar to nie majątek, > a poza tym jakby nie patrzeć - może nic na to nie wskazuje, > ale ten budynek to zabytek...Ten zegar tam nie pasuje.

Godzina jest czytelna? Zegar działa prawidłowo? To może przestań wreszcie szukać dziury w całym? Jak Ci się coś nie podoba, to godzinę sprawdzaj sobie w swoim zegarku. Jak nie spodoba Ci się lokomotywa przy pociągu, którym masz jechać, to też zachce Ci się jej wymiany?

> Pierwsza myśli jak ktoś na to patrzy "czy ich nie stać na > coś lepszego"?

Mów za siebie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez TCT

Lukasy napisał(a):

> Jak nie spodoba Ci się > lokomotywa przy pociągu, którym masz jechać, to też zachce Ci > się jej wymiany?

Jeżeli jest konstrukcją z czasów wczesnego Gomułki, wyciąga 125 km/h (oo zaledwie 100 lat za azją), to tak.

-- Ja chcę nowe Międzymorze!

wysłane przez Lukasy

TCT napisał(a):

> Jeżeli jest konstrukcją z czasów wczesnego Gomułki, wyciąga > 125 km/h (oo zaledwie 100 lat za azją), to tak.

A po co więcej, jak mało gdzie są trasy na Vmax>120 km/h? Niezła ekonomia by była - wstawić lokomotywę z Vmax=160 km/h np. na pospieszny, co leci Nadodrzanką... :] Po prostu nie ma gdzie rozwijać wysokich prędkości (poza CMK, E20 i pojedynczymi odcinkami tu i tam) :/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez TCT

Lukasy napisał(a):

> A po co więcej, jak mało gdzie są trasy na Vmax>120 km/h? Niezła > ekonomia by była - wstawić lokomotywę z Vmax=160 km/h np. na > pospieszny, co leci Nadodrzanką... :] Po prostu nie ma gdzie rozwijać > wysokich prędkości (poza CMK, E20 i pojedynczymi odcinkami tu i tam) > :/

A czy ja mówię, że tory mi się podobają? nie, czyli należy je wymienić :)

-- Ja chcę nowe Międzymorze!
TCT napisał(a):

> A czy ja mówię, że tory mi się podobają? nie, czyli należy je > wymienić :)

A dasz na to kasę? Jak tak to chętnie się dołożę do tego. Zrobimy ogólnonarodową zrzutkę i może się uda wyremontować jakieś tory... :P

wysłane przez TCT

marko napisał(a):

> A dasz na to kasę?

Od tego mamy UE, czas żeby nasz kochany rząd to zrozumiał, a nie strzelał fochy w każdej sprawie na KE - nie zabija się kury, która znosi złote jaja ;)

-- Ja chcę nowe Międzymorze!
TCT napisał(a):

> Od tego mamy UE, czas żeby nasz kochany rząd to zrozumiał, a nie > strzelał fochy w każdej sprawie na KE - nie zabija się kury, która > znosi złote jaja ;)

Wątpię aby UE zgodziła się nam dać aż tyle kasy ;). Uwaga temat zszedł na politykę więc może wróćmy na właściwe tory :)

wysłane przez tom1

Piotr napisał(a):

> a tak w ogóle to ma > nadzieję, że zdemontują ten obleńsny PRLowski pseudo > nowoczesny-elektroniczny, żarówkowy zegar, który znajduje > się na dachu...Może kiedyś to był hit, ale teraz nadaję > się tylko na Niemierzyn :>.

Raczej nie byłbym za tym pomysłem bo pewnie nie będzie nic w zamian.

Już sam fakt, że na peronach nie ma elektronicznych tablic (ewentualnie tzw. "klapek") uważam za jakieś totalne nieporozumienie na dworcu tej wielkości(dobrze, że chociaż ostatnio zamontowali takie tablice w holu). Nie mogę tego zrozumieć. Dąbie ma a Główny nie. Grunt to utrudnić życie pasażerom:( Dlatego też każdy ubytek "elektroniki" na naszym dworcu to jeszcze większa bida...
tom1 napisał(a):

> Nie mogę tego zrozumieć. Dąbie ma a Główny nie. Grunt to > utrudnić życie pasażerom:( > Dlatego też każdy ubytek "elektroniki" na naszym dworcu to > jeszcze większa bida...

http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1168713877.foto&query=tablice+na+g%C5%82%C3%B3wnym&which=01.02 Tutaj masz odpowiedź.

wysłane przez pioko17 38

Na głównym najbardziej by się przydały wyświetlacze elektroniczne takie jak w Krakowie Głównym. Gdy przyjeżdża tam TLK 83706 to pisze:

"Docelowy z: ŚWINOUJŚCIE"

Fajne to :P

wysłane przez TCT

pioko17 napisał(a):

> to pisze:

Jest napisane. Rok języka polskiego obowiązuje permanentnie, nie róbmy sejmu to jest tego wiochy ;)

wysłane przez Piotr

wysłane przez marko 4

Piotr napisał(a):

> http://www.mmszczecin.pl/app/news?newsId=3580&category=news > > ^^ wygląda całkiem fajnie :)

Owszem. Wygląda bardzo ładnie. Trzeba jednak zadać pytanie: Jak długo będzie tak wyglądał po remoncie? Gwarantuję, że już dzień po remoncie zostanie oszpecony przez graficiarzy, bezdomnych itp. itd.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Piotr

na http://www.skyscrapercity.com pojawiła się ciekawa koncepcja z dworcem zlokalizowanym na Łasztowni :)

link:

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=12277353&postcount=243

pomarzyć zawsze można :)
Piotr napisał(a):

> na http://www.skyscrapercity.com pojawiła się ciekawa > koncepcja z dworcem zlokalizowanym na Łasztowni :)

Powrót do żródeł. Kiedyś był dworzec wrocławski. Co prawda inne czasy i miejsce ale tak mi sie skojarzyło.