Forum

Remontowane EU07

wysłane przez pioko17 38

Czy wie ktoś które lokomotywy EU07 pojechały na remont do Olsienicy? (Chodzi mi o numery taborowe.)

Z góry dzięki.

pioko17
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Czy wie ktoś które lokomotywy EU07 pojechały na remont do > Olsienicy? > (Chodzi mi o numery taborowe.)

Które z nich poszły, tego nie wiem, ale PKP PR zakupiło 8 maszyn z CM Szczecin: EP07-350, 378 i EU07-352, 394, 409, 418, 428, 486.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> PKP PR zakupiło 8 > maszyn z CM Szczecin:

To znaczy że po remoncie nie wrócą do CM Szczecin? Jeśli tak, to będą dalej odstawiane do lokomotywowni Szczecin port Centralny?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> To znaczy że po remoncie nie wrócą do CM Szczecin? > Jeśli tak, > to będą dalej odstawiane do lokomotywowni Szczecin port > Centralny?

Plan PKP PR jest taki, że ich wszystkie maszyny (czyt. "siódemki") będą trzymane tylko w dwóch lokomotywowniach na terenie kraju - w Toruniu (24 sztuki) i we Wrocławiu (50 sztuk).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> Plan PKP PR jest taki, że ich wszystkie maszyny (czyt. > "siódemki") będą trzymane tylko w dwóch lokomotywowniach na > terenie kraju - w Toruniu (24 sztuki) i we Wrocławiu (50 sztuk).

Co?! Przecież w takim przypadku, nam zabraknie lokomotyw! Po co tym miastom tyle lokomotyw? Akurat musieli od nas wykupić, a nie od innych miast.

Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie czegoś takiego jak "Zakład Taboru Szczecin"! :C

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Co?! Przecież w takim przypadku, nam zabraknie lokomotyw! Po co tym > miastom tyle lokomotyw? Akurat musieli od nas wykupić, a nie od > innych miast.

To, że będą tam jakby "zarejestrowane" nie oznacza że będą tam ciągle stały. Dla przykładu CM Szczecin ma maszyny takie jak ST44, SU45, czy ST43 a jakoś żadna na terenie SPC nie stoi (sprawna i ciągłym ruchu).

> Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie czegoś takiego jak "Zakład > Taboru Szczecin"! :C

Nie mieszaj dwóch pojęć. Sprzedaż 8 lokomotyw do PKP PR nie oznacza, że PKP Cargo będzie zamykało u nas szopę, gdzie ma że tak powiem trochę sprzętu no i całkiem porządne zaplecze techniczne.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Noo dobra. Poniosło mnie.

A nie wiesz przypadkiem, ile PR średnio zapłaciło za jedną sztukę EU07, a ile za EP07?

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Noo dobra. Poniosło mnie. > > A nie wiesz przypadkiem, ile PR średnio zapłaciło za jedną sztukę > EU07, a ile za EP07?

Koszt pewnie zbliżony, a ile zapłacili to nie mam niestety zielonego pojęcia.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Mareczek 5

Mareczek napisał(a):

> Które z nich poszły, tego nie wiem

Jak podaje Chester na pmk, były to: 352, 409, 428 i 486.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez BatiX  14

pioko17 napisał(a):

> Czy wie ktoś które lokomotywy EU07 pojechały na remont do > Olsienicy?

Oleśnicy...

wysłane przez MarcinB

BatiX napisał(a):

> pioko17 napisał(a):

> > Czy wie ktoś które lokomotywy EU07 pojechały na remont do > > Olsienicy? > > Oleśnicy...

Vide odpowiedź Mareczka

wysłane przez BatiX  14

Mr_Reaper napisał(a):

> Vide odpowiedź Mareczka

??? Przepraszam nie rozumiem. Ja chcialem tylko zauważyć, że miejscowość w której dokonywane są naprawy nazywa się trochę inaczej. Moglbys rozwinac swoją mysl?