Forum

Ukarani za bieg przez tory

Niepełnosprawny umysłowo przebiegł przez tory. Jego opiekun rzucił się za nim, próbując go zatrzymać. Zostali za to ukarani mandatami.

wysłane przez tom1

Dobrze, że SOK-iści karają za przechodzenie przez tory w miejscu niedozwolonym, bo zawsze ludziska sobie skróty robią. Z drugiej jednak strony szkoda, że trafiło na chorego człowieka. Tak sobie myślę, że może i powinni mu darować skoro jest chory... ale gdyby tak wypadek się stał... Chyba jednak mandat być powinien. Sprawiedliwie.

wysłane przez Iwo

Cóź, SOKiści zamiast pomóc niepełnosprawnej osobie przejść przez tory ukarali ją mandatem karnm. Kretyni to najłagodniejsze określenie jakie ciśnie się na usta...

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> Cóź, SOKiści zamiast pomóc niepełnosprawnej osobie > przejść przez tory ukarali ją mandatem karnm.

Można być służbistą ale nie do przesady. Skoro funkcjonariusz SOK zauważył niepełnosprawną osobę przechodząca przez tory w niedozwolonym miejscu to powinien jeszcze wskazać jej miejsce do tego przeznaczone a nie wlepiać mandat.

-- Obejrzy to 80% użytkowników KOMISu.

wysłane przez mkokolus

Bauersoon napisał(a):

> Można być służbistą ale nie do przesady. Skoro > funkcjonariusz SOK zauważył niepełnosprawną osobę > przechodząca przez tory w niedozwolonym miejscu to powinien > jeszcze wskazać jej miejsce do tego przeznaczone a nie > wlepiać mandat.

Też tak sądzę, jeżeli osoba jest chora umysłowo to przecież ona nie zrozumie że nie wolno przechodzić przez tory, to jest z taką osobą jak z małym dzieckiem. A podzielam zdanie wszystkich że Sokista powinien być człowiekiem i zrozumieć że taka osoba wiele rzeczy nie zrozumie jak sprawna umysłowo osoba.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bauer

mkokolus napisał(a):

> Sokista powinien być człowiekiem i zrozumieć > że taka osoba wiele rzeczy nie zrozumie jak sprawna umysłowo > osoba.

Miejmy więc nadzieję że to tylko raz taki funkcjonariusz się trafił, że reszta taka nie jest bo to już by podchodziło pod dyskryminację niepełnosprawnych.

-- Obejrzy to 80% użytkowników KOMISu.

wysłane przez Moderator 0

> Kretyni

Iwo, spokojnie.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Iwo

Moderator napisał(a):

> > Kretyni > > Iwo, spokojnie.

Na razie jestem nad wyraz spokojny i to jest najledlikatniejsze określenie z mojej strony. Niemniej jednak warto by poznać również wersję SOK-istów której tu zabrakło, nie pierwszy raz wychodzi nieżetelnośc dziennikarska..

Pomimo tego nie powinni karać osoby niepełnosprawnej tym bardziej umysłowo, generalnie wniosek do sądu i mandacik idzie w " kanał "

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))