Forum

Zawsze przez Franowo

wysłane przez pioko17 38

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie, czy pociągi Szczecin - Warszawa - Szczecin nie mogą zawsze kursować przez Poznań Franowo? (Nie mówię o TLK 71700 i IC Odra, bo są odczepiane/doczepiane od/do innych wagonów.)

Jeszcze pytanko, które już dawno zadałem, ale mi nikt nie odpowiedział. Czemu IC Odra nie przyjeżdża teraz z EP09 do Szczecina, skoro nie trzeba zmieniać kierunku? (Jest doczepiana po drugiej stronie składu i jedzie do Wrocławia.)

wysłane przez Iwo

pioko17 napisał(a):

> Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie, czy pociągi > Szczecin - Warszawa - Szczecin nie mogą zawsze kursować > przez Poznań Franowo?

Z uwagi na katastrofalny stan torowiska w okolicach Franowa.

> Jeszcze pytanko, które już dawno zadałem, ale mi nikt nie > odpowiedział. Czemu IC Odra nie przyjeżdża teraz z EP09 do > Szczecina, skoro nie trzeba zmieniać kierunku?

Nie ma takiej potrzeby, aby pociągi do Szczecina prowadziła EP09.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez Mareczek 5

Iwo napisał(a):

> Nie ma takiej potrzeby, aby pociągi do Szczecina prowadziła > EP09.

Ponadto ważniejsza jest obsługa EP09 odcinka do Wrocławia niż do Szczecina na tym pociągu.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MarcinB

Mareczek napisał(a):

> Ponadto ważniejsza jest obsługa EP09 odcinka do Wrocławia niż > do Szczecina na tym pociągu.

No tak, Breslau niestety ważniejszy, Czy już nikt Szczecina nie szanuję ?? Wiem będą posty , że do Szczecina stan torów jest tragiczny, ale przejedźcie sie pociągiem z Kutna do Łodzi. Ostatnio mi to 2 godziny zajęło, a tylko 70km.

-- 12-tką swą, do piekła mknę :-)

wysłane przez Sakorius

Mr_Reaper napisał(a):

> Wiem będą posty , że do Szczecina stan torów jest > tragiczny(...)

Gdzie Ty masz tragiczny stan torów na linii Szczecin - Poznań? Owszem są zwolnienia na (przeważnie) sypiących się rozjazdach m.in. na Zdrojach czy w Reptowie ale to jeszcze nie jest tragiczny stan linii.

wysłane przez Mareczek 5

Mr_Reaper napisał(a):

> No tak, Breslau niestety ważniejszy, Czy już nikt Szczecina nie > szanuję ??

Tu raczej chodzi o nie mieszanie w obiegach. Dziewiątka na Odrze jechała dalej na Wrocław, gdyż wystarczyło odłączyć grupę szczecińska i odjechać. Teraz się role odwróciły, dochodzą dodatkowe manewry, ale jest to sytuacja tymczasowa. Skoro mogą to tak jeżdżą.

> Wiem będą posty , że do Szczecina stan torów jest > tragiczny

Gdzie masz tragiczny stan torow? Fakt, na terenie dyrekcji poznańskiej w niektórych miejsach jedzie sie zaledwie 50 km/h, ale to są tylko ograniczenia na dość krótkich odcinkach. Z resztą 85 km w 60 minut świadczy o tym, że stan torów (a raczej szlakowa) jest ok.

> ale przejedźcie sie pociągiem z Kutna do Łodzi. > Ostatnio mi to 2 godziny zajęło, a tylko 70km.

Skoro się bawimy w szczyty czasu przejazdu to polecam pociąg Sanok - Chirow (Ukraina) na odcinku Olszanica - Krościenko, 24 km w jedyne 80 minut :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

Mr_Reaper napisał(a):

[ciach]

Ekonomia obrotu pojazdów trakcyjnych się kłania. Z tego co wiem, to linia Poznań - Szczecin jest przystosowana do max 120 km/h. Widzisz jakiś sens wpychać na Nią EP-09 ??

-- Uroda niektórych kobiet jest wprost proporcjonalna do wypitego alkoholu, a odwrotnie proporcjonalna do natężenia oświetlenia. :)

wysłane przez pioko17 38

Iwo napisał(a):

> Z uwagi na katastrofalny stan torowiska w okolicach Franowa.

Ale przecież trwa obecnie remont Poznańskiego Węzła Kolejowego.

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Ale przecież trwa obecnie remont Poznańskiego Węzła > Kolejowego.

Franowa nie obejmuje.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> Franowa nie obejmuje.

Co?! :o Dlaczego?

wysłane przez Lukasy

pioko17 napisał(a):

> Co?! :o Dlaczego?

Pytaj w PLK a nie tu :P

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Co?! :o Dlaczego?

Tak został ułożony projekt. Z resztą co jest ważniejsze? Rasa czy masa?

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids