Forum

Obsługa IC "Bolesław Prus"

wysłane przez Jacek

Jakie są szanse na to by tytułowy pociąg poprowadziła EP09 (ew. EP08)? W rozkładzie widzę, że skład stoi zaledwie 3 min. w Poznaniu więc obchodzi się bez zmiany loka... Pozdrawiam.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Mareczek 5

Jacek napisał(a):

> Jakie są szanse na to by tytułowy pociąg poprowadziła > EP09 (ew. EP08)? W rozkładzie widzę, że skład stoi > zaledwie 3 min. w Poznaniu więc obchodzi się bez zmiany > loka...

Kiedy kursuje ten "Bolesław Prus", bo tak patrze patrze i znaleźć nie mogę? ;) Jezeli chodzi Ci o IC "Odra", to postój w Poznaniu wynosi 12 minut.

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez marko 4

Mareczek napisał(a):

> Kiedy kursuje ten "Bolesław Prus", bo tak patrze patrze i > znaleźć nie mogę? ;) Jezeli chodzi Ci o IC "Odra", to > postój w Poznaniu wynosi 12 minut.

No właśnie też się zdziwiłem ale dowiedziałem się, że są plany aby "Bolesław Prus" zaczął jeździć od wakacji na trasie Warszawa Wschodnia-Świnoujście. Ma jeździć zamiast "Odry". Podobno też ma na całej trasie jeździć EP09.

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

marko napisał(a):

> dowiedziałem się, że są > plany aby "Bolesław Prus" zaczął jeździć od wakacji na > trasie Warszawa Wschodnia-Świnoujście.

:o Przecież jest Ex Błękitna Fala, który kursuje w (7) w wakacje za Odrę. Na dodatek ma klimatyzowaną 1 klasę, więc podróż jest prawie taka jak w IC. Dziwne ma pomysły to PKP InterCity.

-- EP09 w Szczecinie! Jak ja dawno tego nie widziałem! Co za piękny widok!

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> Kiedy kursuje ten "Bolesław Prus", bo tak patrze patrze i > znaleźć nie mogę?

Jedzie 6.05 i 10.06 br., a więc pewnie przez Franowo i nie potrzebna zmiana kierunku. ;] Przypuszczam jednak, że to będzie EU/EP07, bo skąd w Szczecinie się weźmie nie zatrudniona Epoka, lub Ósemka?

wysłane przez Kriz8

pioko17 napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Kiedy kursuje ten "Bolesław Prus", bo tak patrze patrze i > > znaleźć nie mogę? > > Jedzie 6.05 i 10.06 br.

A terminy są takie, bo "Bolek Prus" to z założenia wzmocnienie na powroty po długich weekendach.

-- ...ostatni zjazd po dykcie...

Pokemony atakują...

wysłane przez Mareczek 5

Kriz8 napisał(a):

> A terminy są takie, bo "Bolek Prus" to z założenia wzmocnienie > na powroty po długich weekendach.

Wzmocnienie czego? Kiedy jedzie "Bolek", "Odra" nie kursuje. Różnia taka, że rusza ze Szczecina 12 minut później w stosunku do "Odry" i nie łączy się z grupą z Wrocławia z Poznaniu.

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Jedzie 6.05 i 10.06 br., a więc pewnie przez Franowo i nie > potrzebna zmiana kierunku. ;] Przypuszczam jednak, że to będzie > EU/EP07, bo skąd w Szczecinie się weźmie nie zatrudniona > Epoka, lub Ósemka?

OK, znalazłem, zwracam honor. Ale z tego co zauważyłem, Bolek jedzie tylko do Warszawy. Co do postoju - faktycznie, tylko 3 minuty tak więc nie wykluczone, że zmienią się role na Odrze do Szczecina/Wrocławia i ta pojedzie do nas z dziewiątką a do Wrocławia z EP08, szczególnie że czas przejazdu odcinka Kutno - Warszawa Zachdonia jest nawet krótszy od "Chrobrego" :)

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> szczególnie że czas przejazdu odcinka Kutno - > Warszawa Zachdonia jest nawet krótszy od "Chrobrego" :)

Na odc. Krzyż - Poznań też, o minutę :D

-- EP09 w Szczecinie! Jak ja dawno tego nie widziałem! Co za piękny widok!

wysłane przez Jacek

Mareczek napisał(a):

> pojedzie do nas z dziewiątką a do > Wrocławia z EP08

I jak z tą Odrą/Prusem? Widział ktoś z czym przyjechała wczoraj do Szczecina?

wysłane przez pioko17 38

Skoro jesteśmy już w temacie Bolesława Prusa, to przy okazji zapytam się, czemu w Prusie jest wagon barowy, a nie restauracyjny?

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Skoro jesteśmy już w temacie Bolesława Prusa, to przy > okazji zapytam się, czemu w Prusie jest wagon barowy, a nie > restauracyjny?

Może dlatego, że firma Wars uważa, że na tym akurat pociągu nie będzie miała wielkiego zysku z wagonu restauracyjnego. No i z kąd wiesz, że jest barowy jak ten pociąg jeszcze nie jeździ?

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton

wysłane przez pioko17 38

marko napisał(a):

> Może dlatego, że firma Wars uważa, że na tym akurat > pociągu nie będzie miała wielkiego zysku z wagonu > restauracyjnego. No i z kąd wiesz, że jest barowy jak ten > pociąg jeszcze nie jeździ?

Po pierwsze, jechał 1.01 br., a po drugie można to sprawdzić na http://www.intercity.pl/scripts/train/index.php?action=show_all&id=128&trasa_id=257&typ=all i zobaczyć skład pociągu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Po pierwsze, jechał 1.01 br., a po drugie można to sprawdzić > na > http://www.intercity.pl/scripts/train/index.php?action=show_all&id=128&trasa_id=257&typ=all > i zobaczyć skład pociągu.

No widzisz. I tu już masz odpowiedź na swoje pytanie. Zobacz jak często jeździ "Bolesław Prus" i zastanów się po co na tak rzadko kursujący pociąg wagon restauracyjny... ;-)

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

marko napisał(a):

> No widzisz. I tu już masz odpowiedź na swoje pytanie. Zobacz jak > często jeździ "Bolesław Prus" i zastanów się po co na tak > rzadko kursujący pociąg wagon restauracyjny... ;-)

Raczej chodzi o to, że skład do Szczecina jedzie na "Odrze", która ma grupę do Wrocławia (a raczej na odwrót, skład jedzie do Wrocławia z grupą do Szczecina) i w tej właśnie grupie (wrocławskiej) jedzie wagon restauracyjny (o czym pisaliśmy już w innym wątku). A ponieważ zamiast Odry jedzie Bolek na składzie Odry to nie ma wagonu restauracyjnego, tylko panią z wózeczkiem.

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> A ponieważ zamiast Odry jedzie Bolek na składzie > Odry to nie ma wagonu restauracyjnego, tylko panią z wózeczkiem.

Właśnie podobnie myślałem, tylko że zamiast pani z wózeczkiem, wsadzą między jedynki, a dwójki wagon barowy. Chyba tak zrobią. ;)

-- EP09 w Szczecinie! Jak ja dawno tego nie widziałem! Co za piękny widok!