Forum

Rusza remont dworca

Już w najbliższy poniedziałek przy murach szczecińskiego Dworca Głównego postawione zostaną rusztowania - informuje Radio Szczecin.

wysłane przez merope

Owszem :) straszy i to strasznie. Ostatnio byłąm po raz pierwszy w Szczecinie i dworzec mnie przeraził. Nie zronił na mnie dobrego wrażenia, a jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie sie liczy :) przynajmniej tak jest w marketingu i reklamie. Więc bardzo dobrze, że dworzec będzie odnowiony. Sam ładny i zadbany dworzec zachęca do podróży. W końcu, jak Cię widzą tak Cie piszą...

wysłane przez Bauer

merope napisał(a):

> Owszem :) straszy i to strasznie.

To wie każdy... Rozbawiło mnie to co napisano w artykule że dworzec "nie będzie straszył tak bardzo" czyli jednak będzie straszył ;D

-- Obejrzy to 85% użytkowników KOMISu.

wysłane przez Piotr

Bauersoon napisał(a):

> To wie każdy... Rozbawiło mnie to co napisano w artykule że > dworzec "nie będzie straszył tak bardzo" czyli jednak > będzie straszył ;D

Oj będzie, będzie...ciągle pozostają fatalne perony 1 i 2, a także ściana od strony peronów, boczne ściany, brak "klapek" niezbyt ciekawe przejście podziemne (chociaż chyba dwa lata temu było pomalowane)...Poza tym nie wymienią okien etc.

wysłane przez merope

Piotr napisał(a):

>ciągle pozostają fatalne perony 1 i 2, a > także ściana od strony peronów, boczne ściany, brak > "klapek" niezbyt ciekawe przejście podziemne.

Czyż nie jest pocieszające, że perony, w większości polskich miast wyglądają tak samo poskudnie? Choćby Poznań, Ostrów Wlkp., itd... PKP nie ma pieniędzy na nowe pociągi, więc tymbardziej nie ma pieniędzy na nowe dworce. Ale te oststnie są chyba ich wizytówką, przynajmniej dla mnie. Bo jak wchodzę na dworzec i marzę tylko o tym, by z nigo wyjść, bo jest brudno, śmierdzi i mam wrażenie, że zaraz sufit zawali mi się na głowę, to choćby na dworze było -17, to wolę pomarznąć, niżli być w środku i przesiąknąć tym zapachem.

wysłane przez Mareczek 5

merope napisał(a):

> PKP nie ma pieniędzy na nowe pociągi, więc > tymbardziej nie ma pieniędzy na nowe dworce.

Akurat porównujesz dwie spółki (jak nie więcej), z czego jedna z nich wyszła na + w ciągu ostatnich kilku lat - mowa oczywiście o PKP Cargo. Dworcami zajmuje się albo PKP Nieruchomości albo PKP Dworce Kolejowe. Czy PLK też ma jakieś dworce?

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids