Forum

Modernizacją nad morze

wysłane przez Piotr

Pamiętam, że jakiś czas temu zapowiadano, iż od kwietnia tego roku na trasie Sz-n - Świnoujście kursować będą tylko zmodernizowane EZT. Czy faktycznie tak się stało?:). Jeżeli bywają jeszcze pojedyńcze przypadki zwykłych EZT to prosiłbym o informacje czy mają jakieś określone godziny kursowania...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mmm

Piotr napisał(a):

> Jeżeli bywają jeszcze pojedyńcze przypadki zwykłych EZT > to prosiłbym o informacje czy mają jakieś określone > godziny kursowania...

Ja np w ostanią sobotę po g. 17 koło Wolina widziałem niezmodernizowanego kibla - kierunek Świnoujście

wysłane przez Jacek

Piotr napisał(a):

> Czy faktycznie tak się stało?:).

Tak, na ogół od paru tygodni kursują już na linii świnoujskiej same SPOTy, choć zdarzają się kwiatki w postaci starego kibla. Sam miałem zresztą w majówkę pecha i trafiłem na tradycyjnego żółtka, mimo że na paru innych kursach jechały 20XX.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Piotr

Jacek napisał(a):

> Tak, na ogół od paru tygodni kursują już na linii > świnoujskiej same SPOTy, choć zdarzają się kwiatki w > postaci starego kibla. Sam miałem zresztą w majówkę pecha i > trafiłem na tradycyjnego żółtka, mimo że na paru innych > kursach jechały 20XX.

No to powiem jak było wczoraj: Jechałem do Świnoujścia przed g.12...Oczywiście podstawili żółto-niebieskiego kibla...Powrotny 19.30 - kibel...a co ciekawe w Wolinie była mijanka z kolejnym kiblem...Po prostu rewelacje :/. Co się stało? Padł jakiś SPOT? Czy szumnie zapowiadane "od kwietnia nad morze tylko modernizacje" to była propaganda, wymysł lokalnych gazet? Jestem nieco rozczarowany :(. Ciągle trafiam na jakieś graty :).

wysłane przez Kriz8

Piotr napisał(a):

[ciach]

Widocznie miałeś szczególnego pecha. Wszystkie osobówki na Świnoujście i Kamień Pomorski planowo powinny być obsługiwane SPOTami, mają osobny 9-dniowy obieg (drugi obieg SPOTowy to 120-145-9430-9431). Niestety SPOTy są dość awaryjne, szczególnie te które mamy, więc pewnie parę sztuk zalegało na SWH. Ewentualnie któraś jednostka mogła wyjeżdżać gdzie indziej kilometry do przeglądu (krótki kurs do Gryfina lub Stargardu).

-- ...ostatni zjazd po dykcie...

Pokemony atakują...

wysłane przez Piotr

Kriz8 napisał(a):

> Ewentualnie któraś jednostka mogła wyjeżdżać gdzie > indziej kilometry do przeglądu (krótki kurs do Gryfina lub > Stargardu).

Jak czekałem na pociąg do Świnoujścia to wcześniej odjechał SPOT do Stargardu....Na pociąg czekałem na stacji Sz-n Zdroje...Planowo miałbyć o 11:52, a przyjechał tak po 12:10. Więc może faktycznie padł SPOT i dlatego podstawili Kibla.