Forum

Pociąg sezonowy "Orkan"

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Witam wszystkich miłośników kolei.

Chciałem poinformować,że pociąg pośpieszny "Orkan" w soboty i niedziele jest prowadzony ze Świnoujścia i Poznania przez skład wagonów piętrowych serii Bdhpumn. Skład przedstawia się mniej więcej tak: Lok+Bdhpumn+Bdhpumn+Bdhpumn+Bdhpumn+Azdn/Azdnu. Ta informacja o Orkanie jest otrzymana od znajomego dyspozytora w Świnoujściu.

Pozdrawiam i zapraszam do zrobienia zdjęcia Orkana z piętrusem na szlaku z SDC do Świnoujście SIB i wstawienia do na forum.

wysłane przez Jacek

mk_maciek napisał(a):

> Skład przedstawia się mniej więcej tak: > Lok+Bdhpumn+Bdhpumn+Bdhpumn+Bdhpumn+Azdn/Azdnu.

Jesteś pewny, że to nie był przypadek jednorazowy w ostatni weekend?

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jako ciekawostkę chcę podać, że pociąg pośpieszny relacji Gdynia Gł.Os. do Bielska Białej odjazd z Gdyni Gł Os 20:45 posiada dziś w swoim składzie 2 wagony piętrowe Bdhpumn

Skład przedstawia się następująco: lok+1 klasa+ wagon doprzewozu rowerów bezprzedziałowy podobny jak kiedyś w Rybaku+ 1 klasa + 2 klasa/przedziały/ + Bdhpumn+ Bdhpumn + 2klasa/przedziały/ + 2 klasa /przedziały/ + kuszeta + sypialny.

Jeden wagon 2 klasy przedziałowy zajety przez kolonie. Sorry, że nie podaje pełnych oznaczeń wagonów.

Dla mnie to trochę przesada, że w pociągach dalekobieżnych jadących przez cała Polskę stosuje sie wagony podmiejskie.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

nd116 napisał(a):

> Jako ciekawostkę chcę podać, że pociąg pośpieszny > relacji Gdynia Gł.Os. do Bielska Białej odjazd z Gdyni Gł > Os 20:45 posiada dziś w swoim składzie 2 wagony piętrowe > Bdhpumn

No to ma tyle z zachodniopomorskim wspólnego... Ponadto nie ma już Gdyni Głównej Osobowej.

> Dla mnie to trochę przesada, że w pociągach dalekobieżnych > jadących przez cała Polskę stosuje sie wagony podmiejskie.

A co lepsze, jechać spokojnie w wagonie "podmiejskim" czy cisnąć się w 2 klasie 10 godzin? Inna bajka, że sytuacja taborowa nie jest najlepsza, ale jak się tnie koszty to potem tak jest.

-- - A jak długo się znacie? - Od dziecka. - O, to bardzo długo, prawda? - Nasze dziecko ma 3 miesiące... - (C) KMN

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mareczek napisał(a):

> No to ma tyle z zachodniopomorskim wspólnego... Ponadto nie ma > już Gdyni Głównej Osobowej.

Na budynku stacyjnym cały czas jest neon Gdynia Główna Osobowa, dyżurny przez megafony równierz zapowiada stacja Gdynia Główna Osobowa, pociąg relacji Gdynia Główna Osobowa itp itd...

Nie jest nigdzie napisane, że to jest strona miłośników zachodniopomorskiej komunikacji miejskiej czy zachodniopomorskiej kolei. Można równierz na Waszej stronie przeczytać informacje o kolei czy tez komunikacji w innych miastach Polski, dlatego ja dodałem swoją...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Jacek

nd116 napisał(a):

> Na budynku stacyjnym cały czas jest neon Gdynia Główna > Osobowa

Wyrazu "Osobowa" na budynku już nie ma. Zostało puste miejsce.

> Nie jest nigdzie napisane, że to jest strona miłośników > zachodniopomorskiej komunikacji miejskiej czy zachodniopomorskiej > kolei.

Tak jest odgórnie ustalone choć być może rzeczywiście na pierwszy rzut oka tego nie widać. Ewentualnie można mieć pewne domysły po napisie "kolej.mkm.szczecin.pl" przy nagłówku.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)