Forum

legitymacje elektoniczne

wysłane przez merope

Ostatnio coraz częściej słyszę, że od 01 stycznia 2008 r. będą obowiązywać na PKP tylko elektroniczne legitymacje studenckie, a klasyczne czarne nie będą ważne dla konduktorów. Czy słyszeliście coś na ten temat? Trochę mnie to dziwi, bo znajomi mi studenci, którzy rozpoczęli w tym roku studia dostali czarne legitymacje. Więc o co chodzi? Które legitymacje będą obowiązywać od stycznia?

wysłane przez BatiX  14

merope napisał(a):

> [ciach]

Stare, czarne legitymacje tracą swoją ważność z końcem bieżącego roku. Od 1. stycznia 2008 ważne będą tylko zielone legitymacje elektroniczne ISIC. A problem będzie i to duży, bo już wiadomo, żę prawdopodobnie nie wszystkie jednostki organizayjne szkół wyższych zdążą zaopatrzyć studentów w takowe. W każdym razie na moim wydziale już był monit o wpłatę na ISICa.

wysłane przez Iwo

Proszę nie mylić legitymacji ISIC z nowymi legitymacjami studenckimi. To dwa różne dokumenty, a legitymacja ISIC uprawnia tylko do przejazdów ulgowych studentów polskich uczęszczających do zagranicznych uczelni.

-- Bozia dała rączki, a konstruktor poręcze...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez merope

BatiX napisał(a):

[ciach]

Tylko najśmieszniejsze jest to, jak pytam się konduktorów, to oni sami nie za bardzo wiedzą, co mają odpowiadać. Ostatnio pewien konduktor z P 68103 "Bosman" rel. Wrocław Główny - Szczecin Główny stwierdził, że, że moja legitymacja będzie ważna po 01 stycznia 2008 :) Jak się okazuje są dwa rodzaje legitymacji studenckich: w 1 jest napisane: "legitymacja upoważnia do 50% ulgi przy przejazdach środkami komunikacji miejskiej, a także upoważnia do do korzystania - do 26 roku życia - z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego autobusowego i kolejowego na podstawie odrębnych przepisów". w 2 upoważniają do 50:% zniżki na przejazdy, a obecnie mamy 37%. Mówiąc krótko, jest wielka zadyma.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

merope napisał(a):

> Szczecin Główny stwierdził, że, że moja legitymacja będzie > ważna po 01 stycznia 2008 :)

A który z napisów (tych co sam niżej napisałeś) masz na niej?

> Jak się okazuje są dwa rodzaje legitymacji studenckich: > w 1 jest napisane: "legitymacja upoważnia do 50% ulgi przy > przejazdach środkami komunikacji miejskiej, a także upoważnia > do do korzystania - do 26 roku życia - z ulgowych przejazdów > środkami publicznego transportu zbiorowego autobusowego i > kolejowego na podstawie odrębnych przepisów". > w 2 upoważniają do 50:% zniżki na przejazdy, a obecnie mamy > 37%. > Mówiąc krótko, jest wielka zadyma.

Mi się wydaje, że chodzi właśnie o ten napis. Byc może byli ludzie, którzy widząc napis na legitymacji mówiągy o 50% znizki chcieli bilety od PKP z ulgą 50% no bo do tego uprawniała ich legitymacja. Tymczasem ta z informacją o odrębnych przepisach pomimo, że wygląda prawie tak samo będzie ważna nadal (bo takie też dostali nowi studenci US).

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez merope

MC napisał(a):

> A który z napisów masz na niej? Mam, że: "legitymacja upoważnia do 50% ulgi przy przejazdach środkami komunikacji miejskiej..." {ciach]

> Mi się wydaje, że chodzi właśnie o ten napis. Byc może byli > ludzie, którzy widząc napis na legitymacji mówiągy o 50% znizki > chcieli bilety od PKP z ulgą 50% no bo do tego uprawniała ich > legitymacja.

I to nie powinno Ci się wydawać, bo tak naprawdę jest, że chodzi o te 50% zniżki, bo znajdą się tacy, którzy będą się kłócić z kasjerką o tę zniżkę.

wysłane przez mikus 0

merope napisał(a):

> Ostatnio coraz częściej słyszę, że od 01 stycznia 2008 > r. będą obowiązywać na PKP tylko elektroniczne > legitymacje studenckie, a klasyczne czarne nie będą ważne > dla konduktorów. Czy słyszeliście coś na ten temat? > Trochę mnie to dziwi, bo znajomi mi studenci, którzy > rozpoczęli w tym roku studia dostali czarne legitymacje. > Więc o co chodzi? Które legitymacje będą obowiązywać od > stycznia?

Chodzi o wymianę legitymacji, które nie spełniają wymogów zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 lipca 2005 r. w sprawie dokumentacji przebiegu studiów. A wzór obowiązującej legitymacji jest w załączniku nr 2 tego rozporządzenia, do czego podaję linka: http://www.nauka.gov.pl/mein/_gAllery/16/48/16487/dok_przebiegu_stud_zal_2.pdf . Legitymacja o takim wzorze będzie jedynie uprawniała do ulgowych przejazdów po 1 stycznia 2008 r., o czym mówi inne rozporządzenie mionisterialne (ministra transportu z sierpnia 2006 r.).

wysłane przez Michal 2

Jadąc w sierpniu 2006 pociągiem, pani konduktor nastraszyła mnie pokazując nowy wzór legitymacji, i informując o nieważności mojej od 2007r.!!! Wspólnymi siłami znaleźliśmy różnicę pomiędzy starym i nowym drukiem (właśnie te 50%) bo szata graficzna nie różniła się wcale. Po powrocie na uczelnię udałem sie do dziekanatu celem informacji na temat nowych legitymacji, a dalej, jak w dominie, jedna pani powiedziala drugiej, student studentowi i nagle wybuchła panika. Musiano rozwiesić specjalne informację że to dopiero od 2008 legitymacje tracą ulgi! :-)

-- Kocham Szczecin!

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez Luke_Police  163

Michal napisał(a):

> student studentowi i nagle > wybuchła panika. Musiano rozwiesić specjalne informację że to > dopiero od 2008 legitymacje tracą ulgi! :-)

Na Politechnice Szczecińskiej (w każdym razie na moim wydziale) zrobiono to metodą na siłę. Każdy student musi obowiązkowo wpłacić kilkanaście zł za nową legitkę (sam już dokładnie nie pamiętam ile), stare legitki nie są podbijane, ale wydawane są nowe elektroniczne w zamian. A jak to ze studentami bywa, jedni dojeżdżają i tym zależy i płacą, drudzy mieszkają kilka przecznic od wydziału i mają to w d... więc płacić nie zamierzają, bo im legitka i tak do niczego potrzebna nie jest.

Technik serwisu :)