Forum

Ze Świnoujścia do Niemiec pociągiem

Według planów zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej Usedomer Bäder Bahn podróż ze Świnoujścia do Stralsundu zajmie około 2 godzin i 40 minut.

wysłane przez Bodek

W najbliższy piątek, tj. 22 lutego odbędzie się jazda promocyjna pociągu z Ahlbeck do Świnoujścia. W uroczystości weźmie udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Norbert Obrycki. O ile dobrze pamiętam, planowy przyjazd pociągu promocyjnego do Świnoujścia godzina 11.45.

wysłane przez margor

A może któryś z kolegów umieści zdjęcie nowego peronu pasażerskiego w Świnoujściu?
Jeśli nie odpisujesz na post przedmówcy klikaj na "Dodaj komentarz". :-)

wysłane przez Jacek

margor napisał(a):

> A może któryś z kolegów umieści zdjęcie nowego peronu > pasażerskiego w Świnoujściu?

http://www.kolej.one.pl/foto/2/1201959812-320.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/thumb/c/c6/%C5%9Awinouj%C5%9Bcie_Centrum_dworzec_UBB.jpg/800px-%C5%9Awinouj%C5%9Bcie_Centrum_dworzec_UBB.jpg

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
margor napisał(a):

> A może któryś z kolegów umieści zdjęcie nowego peronu > pasażerskiego w Świnoujściu?

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=525030&page=18 przesuwaj strony dalej, tam będzie więcej fotek.

wysłane przez margor

No no no, bardzo elegancko :) Szkoda tylko, że nie zrobili przed kozłami drugiej zwrotnicy i tzw. "mijanki", żeby standardowe składy prowadzone lokomotywą mogły korzystać z przystanku.

Ciekawa jest konstrukcja niemieckiego kozła oporowego, nie dość, że jest on łatwy w montażu w dowolnym miejscu, to może on wyhamowywać dwa typy pojazdów szynowych: ze sprzęgiem śrubowym i Scharfenberga.
margor napisał(a):

> No no no, bardzo elegancko :) Szkoda tylko, że nie zrobili przed > kozłami drugiej zwrotnicy i tzw. "mijanki", żeby standardowe > składy prowadzone lokomotywą mogły korzystać z przystanku.

UBB chyba nie prowadzi pociągów tradycyjnymi składami, nawet pospieszny Berlin - Ahlbeck Grenze (a pewnie go przedłużą do Świnujścia) jest prowadzony DB-nowskimi VT628.

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> UBB chyba nie prowadzi pociągów tradycyjnymi składami, nawet > pospieszny Berlin - Ahlbeck Grenze (a pewnie go przedłużą do > Świnujścia) jest prowadzony DB-nowskimi VT628.

Nie prowadzi. Mają te swoje BR646.1 i nimi kursują, jednak zdarza się, że przez most w Wolgast przejedzie normalny lok.

-- Штирлиц

Штирлиц